Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
04.03.2012 21:23, aktualizacja: 04.03.2012 21:43

Jak Windows 8 Customer Preview widzą nasi użytkownicy? Dlaczego Linux tak powoli zyskuje na popularności? Jaki jest obecnie najmniejszy dostępny w sprzedaży komputer na świecie? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem Windows 8 - 29 lutego Microsoft udostępnił do pobrania wersję Customer Preview nowych okienek. Tak ważne wydarzenie nie mogło zostać pominięte przez naszych blogerów - w tym temacie polecamy tekst użytkownika patryk9200, który dość szczegółowo opisuje nowości wprowadzone do następcy Windows 7. Wart uwagi jest również wpis Imago, w którym autor prezentuje kilka pominiętych przez poprzednika kwestii, jak choćby nowy Menedżer Zadań. Pozostając przy tematyce software warto zapoznać się z solidną recenzją antywirusa Avast 7, za którą stoi Dimatheus. Miłośnicy felietonów o oprogramowaniu powinni natomiast przyjrzeć się bliżej publikacji MaXDemage zatytułowanej Mój ulubiony program i dlaczego go nie lubię.

Czas na wpisy z przeciwnej strony barykady ;-) Tym razem gratka dla pingwino-sceptyktów - tekst Imago punktujący braki systemu Linux oraz artykuł lucasa traktujący o problemach, jakie występują na linii twórcy dystrybucji - twórcy środowisk graficznych. Jest też publikacja Ave5 poświęcona kłopotom w obsługą iPoda Nano (6 generacji) w Linuksie oraz wpis jullo89 opisujący błąd w środowisku Netbeans 7.1 uruchomionym w openSUSE 12.1. Choć Linux na desktopach nie jest jeszcze zbyt popularny, za sprawą Androida system ten podbija rynek urządzeń mobilnych. Użytkownik kamil_w postanowił udowodnić, że dzięki swoim możliwościom smartfony z systemem Google są poważnym pretendentem do miana komputerów przyszłości. Nie zabrakło także recenzji telefonów z Androidem - w tym tygodniu nasi blogerzy opisali Gigabyte GSMART G1317D oraz Motorolę RAZR. Motorola przygotowała dla swojego smartfona kilka ciekawych akcesoriów tworzących zestaw Work and Play Kit - warto zapoznać się z wpisem underface traktującym o tych dodatkach dla RAZR. Właściciele telefonów z systemem Windows Phone powinni natomiast zapoznać się z wpisem djfoxer poświęconym instalowaniu stworzonych przez producentów, ekskluzywnych aplikacji na urządzeniach z innym logo. Mapy Nokii na na smartfonie HTC lub Samsung? Proszę bardzo!

Z usług jakiej międzynarodowej korporacji korzystamy niemal codziennie? Google! Problem z Google jest jednak taki, że firma ta nie bardzo dba o naszą prywatność, co przypomniał nam w najnowszym wpisie użytkownik Wolfgar. Tymczasem Triniti888 opisuje, jak dzięki podwójnej weryfikacji logowania Google zablokował mu na cały dzień dostęp do poczty. Internetowy gigant znany jest z promowania chmury - podobne rozwiązania są rozwijane także przez mniejsze firmy. Użytkownik januszek opisał na swoim blogu, jak działający w chmurze menadżer haseł LastPass ułatwia mu codzienną pracę. Natomiast lukasamd wyjaśnił, jak dzięki działającej w chmurze usłudze CloudFlare przyspieszyć działanie administrowanej przez nas strony internetowej.

Na naszych blogach coraz więcej wpisów poświęconych jest grom komputerowym. W tej kategorii godna polecenia jest recenzja najnowszego dzieła Microsoftu - Flight. Jak produkcja ta wypada na tle starszego Flight Simulator X? Odsyłamy do napisanego przez użytkownika Arkadiuszzz artykułu. Fani serii Alan Wake mogą zaś zapoznać się recenzją kolejnej części tej gry o podtytule American Nightmare. Osoby grające w Battlefielda 3 na pewno docenią zaś kolejną część poradnika do tej gry tworzonego przez ramirez1 - autor tym razem skupił się on na żołnierzu klasy Recon. Warta uwagi jest także zapowiedź gry Amnesia: A machine for Pigs - horroru z krwi i kości stworzonego studio mające już na koncie takie produkcje jak Penumbra i Amnesia: Dark Descent.

Na koniec polecamy lutowe podsumowanie blogów stworzone przez Banana, tekst Wolfgara poświęcony jakości serwisu Nokia, recenzję X44 - kompaktowego aparatu Olympus o sporych możliwościach autorstwa arlid oraz ciekawy artykuł traktujący o Raspberry Pi - najmniejszym (i jednym z najtańszych) komputerze świata. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)