Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
18.03.2012 22:06

Testy sprzętu, rozważania o iPadzie, dalsze losy komputera za 35$ i programowanie - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W zeszłym tygodniu użytkownik Shaki81 reaktywował od dawna nie praktykowany pomysł na wywiady. Zainspirowany tym tekstem Ruzby przeprowadził rozmowę z naszym redakcyjnym kolegą Docentem, który w dobrychprogramach odpowiada między innymi za administrowanie serwerami. Co Wojtek sądzi o wojnie Linux vs Windows i jak idą przygotowania do HotZlotu? Odsyłamy do wywiadu z Docentem ;-) Jeżeli ktoś chce iść w jego ślady i w przyszłości opiekować się dużymi projektami IT, powinien stale zwiększać swoją wiedzę związaną choćby z programowaniem. W tej tematyce polecamy dwa teksty użytkownika slepciu - polskie znaki w temacie maila w PHP oraz sprawdzamy co kryją zmienne w PHP. Wydawać by się mogło, że dysleksja przekreśla szanse na zostanie programistą. W końcu tworzenie kodu wymaga dużej dokładności i jakakolwiek literówka jest tu niedopuszczalna. Użytkownik Draqun wykazał jednak, że osobisty upór w dążeniu do celu jest silniejszy niż wszystkie „dys” i trzeba po prostu usilnie pracować, by przeskoczyć własne ograniczenia. Warto mieć także świadomość, że praca programisty to nie tylko pisanie dobrej aplikacji, lecz także „ubranie” jej w atrakcyjne dla oka GUI, o czym wspomina w swoim najnowszym wpisie alucosoftware. Zawód informatyka-programisty stawia przed nami wiele nietypowych wyzwań, takich jak choćby stworzenie powiązań między bazą danych i arkuszem Excela. Użytkonwik parasite85 udowodnił, że tego typu problem można rozwiązać na dwa różne sposoby (sposób 1, sposób 2). Kończąc część skierowaną do początkujących informatyków-programistów proponujemy tekst PavloAkaLogan poświęcony instalacji i konfiguracji Debiana.

Czas na nieco bardziej przyziemne zagadnienia ;) Na początek solidna recenzja Motoroli RAZR autorstwa underface i felieton McDracullo opisujący, jak ciężka bywa przesiadka z Symbiana na Androida. Jest także wpis dotyczący MotoCast - rozwiązania zapewniającego łatwy dostęp do naszych plików niezależnie od tego, gdzie aktualnie jesteśmy. Ciekawy wpis popełnił także Ostatni Mohikanin - autor opisał na swoim przykładzie rozwój mobilnego internetu od roku 2007 do czasów obecnych. Trudno uwierzyć, jak wiele w kwestii mobilnego dostępu do Sieci zmieniło się w ciągu ostatnich 5 lat. Przez ostatnie lata zmieniał się także sprzęt - współczesne myszki (Logitech Anywhere MX) i trackballe (Logitech Wireless Trackball M570) to zupełnie inny sprzęt, niż ten sprzedawany 5 czy 10 lat temu. A co ze starym oprogramowaniem? Tego typu produkty znane także jako Abandonware mają w naszym kraju wątpliwy status prawny. Jak zauważył mentorious, jedna z tych dość leciwych produkcji - wydana 26 lat temu gra Wasteland - może wkrótce doczekać się kontynuacji. Pamiętacie jeszcze o Raspberry Pi, komputerze za 35 dolarów? Popularność projektu zaskoczyła fundację, która stoi za tym miniaturowym komputerkiem - zamówione 10 tysięcy sztuk rozeszło się w 30 minut od uruchomienia sprzedaży. Jak zauważa na swoim blogu kyrol, kolejka oczekujących sięga już ponad 200 tysięcy osób.

Na koniec polecamy tekst o wzbudzającym skrajne emocje iPadzie, przeglądarce internetowej Lunascape, pracy praktykantów w dziale IT i pułapkach, jakie mogą czekać na początkujących hakerów. A na poprawę humoru rzecz o tym, że wymyślanie dobrego hasła jest zbyt trudne dla znacznej części naszej populacji ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)