Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
25.03.2012 23:23, aktualizacja: 26.03.2012 06:02

Jak Motorola RAZR sprawdza się w roli odtwarzacza multimediów? Czy Windows 8 ma tryb prezentacji? Jakie gry są dostępne na Linuksie? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Dobiegający końca tydzień przyniósł nam wiele ciekawych wpisów na blogach. Użytkownik underface przybliżył nam, jak wygląda codzienne życie z telefonem Motorola RAZR w kieszeni, jak ten telefon sprawdza się w roli nawigacji GPS oraz co odróżnia RAZR od innych „słuchawek” z Androidem. Underface opublikował ponadto ciekawy tekst o niedociągnięciach w ekosystemie Androida, które warto poprawić. Warto zapoznać się także ze wpisem RaveStar, z którego dowiemy się, jak strumieniowo przesyłać muzykę lub filmy z telefonu z Androidem na komputer z Windows XP (lub nowszym). Osobom szukającym niedużego telefonu proponujemy recenzję Samsung Galaxy Young. Polecamy także wpis użytkownika januszek, z którego dowiemy się, jak przetestować na Windows wirtualny telefon z Androidem. A na zakończenie części o telefonach wpis o przenoszeniu numery z TP do Orange i problemach, które towarzyszyły owej „przeprowadzce".

Która dystrybucja Linuksa jest najlepsza? Nie sposób określić. Wiadomo jednak, które dystrybucje cieszą się popularnością. Jedną z często wybieranych odmian Linuksa jest Ubuntu, które postanowił przybliżyć nam skandyn. Osoby lubiące testować nowe dystrybucje powinny natomiast zapoznać się z recenzją Netrunner 4.1 - systemem bazującym na Kubuntu. Tradycjonalistom polecamy natomiast drugą część wpisu o YaST, czyli Centrum Sterowania obecnym w openSUSE. Ciekawie prezentuje się także felieton uzytkownika mentorious, w którym poruszona została kwestia gier na Linuksa. Pozostając w temacie gier proponujemy recenzje dwóch świetnych produkcji wydanych na konsole - I am Alive oraz Forza Motorsport 4. A co powiecie na gry w oknie przeglądarki? Czy są one w stanie zarabiać same na siebie - zastanawia się użytkownik Draqun.

Mam wewnętrzne przeczucie, że Windows 8 tuż po premierze spotka się z falą krytyki ze strony starych wyjadaczy - dojrzałych użytkowników „Okienek”. Wiele funkcji obecnych od dawien dawna jest w Windows 8 mocno ukrytych lub wręcz niedostępnych - choćby opisany przez Docenta tryb prezentacji. Nie wszystkim podoba się także nowe logo Windows - użytkownik Shaki81 postanowił zrobić zestawienie logotypów Windows wykorzystywanych od momentu premiery pierwszych „Okienek”. Które z nich jest najlepsze? Na szczęście mamy jeszcze Windows 7, który jest dostosowany do kontroli myszką i klawiaturą. Możemy na nim z powodzeniem korzystać z SlimBrowser lub sprawdzać (nie)dozwolone związki Excela i bazy danych. I to bez zaprzątania sobie głowy metrem i kafelkami. Okazuje się, że ekrany dotykowe na desktopach to nie tylko koszmar użytkownika lecz także piekło programisty, co dobitnie pokazuje wpis djfoxer. Początkującym programistom i administratorom polecamy natomiast wpisy o obsłudze błędów krytycznych na platformie NET, instalacji i użytkowaniu Sharepointa oraz tworzeniu wersji językowych w projektach bazujących na otwartym źródle.

Na koniec proponujemy wpis poświęcony cyberprzestępczości, fotografii artystycznej i tabletowi iPad 2 oraz ciąg dalszy historii o latającym pendrive. A na poprawę humoru trzecia odsłona cyklu Prawa Murphy'ego ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)