Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
30.12.2012 21:23, aktualizacja: 30.12.2012 21:43

Testy ultrabooków, porady dotyczące Windows Server 2012, programowanie i Linux - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Święta, święta i po świętach. Sprawdźmy co w tym świątecznym tygodniu napisali nasi dzielni blogerzy. Na początek tematy mobilne - Soren opublikował własną, subiektywną recenzję smartfona Nokia Lumia 920 zaś Axles omówił funkcjonowanie pakietu zabezpieczającego SamsungDive, który Samsung dołącza do swoich topowych telefonów. Właścicieli smartfonów z Windows Phone 8 może zainteresować zaś wpis użytkownika mktos, z którego dowiemy się jak w tym mobilnym systemie wygląda instalowanie aplikacji z karty pamięci.

Sporo wpisów dotyczyło także sprzętu i oprogramowania. Ziggurad opisał swoją walkę o wyczyszczenie NOWEGO laptopa ze zbędnego oprogramowania zaś underface zamieścił na blogu recenzję ultrabooka firmy Samsung. Ciekawe porównanie netbooka Asus i ultrabooka Toshiba opublikował zaś MaXDemage. Warto pamiętać, że laptop z racji swojego przeznaczenia będzie częściej przenoszony niż komputer stacjonarny - warto więc solidnie zabezpieczyć zgromadzone dane przy użyciu aplikacji do szyfrowania danych. Użytkownik GBM wyjaśnił jak korzystać z jednej z takich aplikacji - darmowego i cenionego wśród znawców tematu TrueCrypta oraz dodatkowo opisał inny przydatny program: KeePassX. Pamiętajcie również, by używać mocnych haseł, gdyż te słabe łatwo złamać.

Komputery przenośne są przydatne gdy korzystamy na nich z klienckich systemów operacyjnych, jednak gdy chcemy wykorzystywać potencjał serwerowych OS-ów, lepiej zdecydować się na stację roboczą bądź dedykowany serwer. A jakie możliwości oferuje nam taki system serwerowy, przykładowo Windows Serwer 2012? Między innymi opisane przez usera k1b1c zdalne zarządzanie, tworzenie i przywracanie obrazów stacji roboczych czy swobodne działanie w zwirtualizowanym środowisku. Testując serwerowe edycje Windows bądź Linuksa możemy niechcący usunąć bootloader i utracić dostęp do naszego głównego systemu. Warto wówczas zapoznać się z poradnikiem od rm7, z którego dowiemy się jak taki bootloader przywrócić.

Bardziej zaawansowani użytkownicy często stawiają swoje pierwsze kroki w programowaniu. Specjalnie z myślą o takich osobach polecamy wpis o pisaniu aplikacji w Visual Studio i wykorzystaniu połączenia SSL w apkach tworzonych w C#. Czytelnikom korzystającym z Linuksa proponujemy zaś tekst użytkownika mati75 wyjaśniający proces przywracania/zastępowania graficznego ekranu logowania. Wartościowa wydaje się także publikacja Lucasa poświęcona wydanemu niedawno Qt 5.0.

Na koniec polecamy felieton o terrorze aktualizacji, o wszystkim (ale niczym konkretnym) i życzenia od Shaki81. Warto też rzucić okiem na relację z imprezy Robotic Arena 2012 oraz zapoznać się z tekstem poświęconym grze Fifa 13. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)