Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
10.02.2013 21:58, aktualizacja: 10.02.2013 23:09

Witajcie w naszym cyklicznym podsumowaniu blogów ;-) W mijającym tygodniu użytkownicy dobrychprogramów byli nad wyraz aktywni - do tego stopnia, że ciężko wskazać jakiś konkretny temat, który zdominowałby wpisy naszych blogerów. W różnorodności siła, zaczynamy więc podsumowanie.

Na dobry początek rzecz o Windows 8 - najnowszy system Microsoftu jest już z nami trzy miesiące, warto więc spojrzeć na ten produkt z perspektywy czasu, tak jak to zrobił Scorpions.B. Wielu osobom „Ósemka” nie przypadła do gustu, czy to przez brak przezroczystości w klasycznym interfejsie, czy też przez udziwniony ekran startowy. Oczywiście znaleźli się i tacy, którzy zamiast narzekać, po prostu dodali do systemu wspomniane wyżej elementy - Aero dla Windows 8 czy brakujące Menu Start. Oczywiście świat nie kończy się na „Okienkach” - niezadowolony użytkownik może sięgnąć między innymi po dowolną dystrybucję Linuksa wyposażoną w jedno z wielu środowisk graficznych. Na blogu Lucasa przeczytacie o nowościach wprowadzonych do jednego z najpopularniejszych środowisk graficznych - KDE.

Systemy systemami, ale co z oprogramowaniem? Użytkownicy Firefoksa powinni zainteresować się poradnikiem użytkownika arlid, w który omówione zostały wybrane dodatki dla tej popularnej przeglądarki internetowej. Warto zauważyć, że Firefoksa możemy używać nie tylko na komputerze - istnieje także mobilna wersja tej aplikacji skierowana między innymi do użytkowników smartfonów z Androidem. Jeżeli zaś chcecie poczytać o nieco bardziej nietypowym oprogramowaniu, warto zapoznać się z tekstem Xanthia poświęconym oprogramowaniu typu chiptune tracker o nazwie KlysTrack. Ciekawy wydaje się także zaproponowany przez Johna Carmacka (i opisany przez GregKoval) pomysł doinwestowania środowiska uruchomieniowego Wine, tak, by we współpracy z samymi twórcami gier zapewnić pełną obsługę wybranych tytułów na Linuksie. Bez natywnych portów i niepotrzebnych komplikacji. Pomysł ten wydaje się bardzo sensowny, choć oczywiście mało elegancki. Jednak czy o elegancję tu chodzi? Użytkownik 13Van13 dołączył się do tej dyskusji i także stanął po stronie Wine-entuzjastów.

A skoro jesteśmy już przy grach - zapewne są wśród Was fani starych tytułów, które dziś można uruchomić na emulatorach. Jak zauważył X.A.N., tego typu staruszki są dość podatne na modyfikacje, które mogą dawać bardzo ciekawe efekty. Niestety współczesne gry są dużo bardziej rozbudowane i nie da się ich tak łatwo modyfikować. Firmy produkujące gry inwestują obecnie w pojedyncze tytuły wiele milionów euro - cieszy jednak fakt, że jest wśród nich coraz więcej polskich producentów gier. A skoro gry się u nas produkuje, to i testować ktoś je musi - zapoznajcie się z wpisem jednej z takich osób.

Z pozostałych tematów polecamy wpis o tanich smartfonach i tabletach, które mogą zrazić część osób do Androida. Osoby rozglądające się za niedrogą kamerą cyfrową mogą zaś zapoznać się z kolejną odsłoną testu Samsunga HMX-QF20. Fotoamatorów zainteresuje zaś na pewno tekst o wyzwalaczach radiowych przydatnych przy doświetlaniu sceny dodatkowym fleszem. Godne uwagi są także popularne na naszych blogach felietony - krótki wpis o Internecie, rzecz o Avatarach i krytyka niekompetentnego dziennikarstwa.

Na sam koniec proponujemy wywiad z blogerem Druedain, wpis DjLeo poświęcony przyszłości portalu, krytyczną recenzje nowego webmaila UPC oraz poradnik ułatwiający wyszukiwanie na FB na podstawie zdjęć. Warto rzucić także okiem na recenzję książki Grywalizacja. Mechanika gry na stronach WWW i w aplikacjach mobilnych oraz zapoznać się ze świetnym opisem kolejnego już komputera Apple - PowerMac 6100. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)