reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Patrzę na termometr i widzę 34 stopnie w cieniu - przy takiej temperaturze robienie czegokolwiek na komputerze, w nagrzanym do granic możliwości pokoju nie jest zbyt przyjemne. Jednak mimo fali upałów i trwającego HotZlotu nasi dzielni blogerzy znaleźli czas i chęci, by opublikować kilka ciekawych tekstów. Podsumujmy zatem ostatnie 7 dni na blogach dobrychprogramów.

Nasze podsumowanie zaczynamy od ciekawego, technicznego wpisu poświęconego OpenGL 4.4 - autor omawia w nim wszelkie nowinki wprowadzone do tej wersji API generowania grafiki. Zaawansowani użytkownicy mogą też zapoznać się z technicznym wpisem dotyczącym modyfikowania telefonów z Androidem, a konkretnie wyjaśnieniem różnicy między ROM-em Odex czy Deodex. A skoro jesteśmy przy telefonii mobilnej, odsyłamy Was także do porady, jak dorwać mobilny internet w cenie 6 zł za 6 GB. Warto rzucić także okiem na wieści z Krainy Pingwina, czyli systemu Linux. Jak donosi Lucas, twórcy środowiska Razor i LXDE-Qt postanowili, że połączą siły i wspólnie stworzą nowe, zintegrowane GUI. A co z tematami sprzętowymi? W naszym krótkim podsumowaniu znalazło się miejsce na recenzję NAS Synology D213J, w której znajdziecie także wstępną konfigurację urządzenia. Fanów prasy drukowanej odsyłamy do recenzji poświeconego grom drugiego numeru magazynu LAG i wydobytej z otchłani przeszłości (a konkretnie z roku 1989) starej prasy komputerowej.

Na koniec polecamy kolejny wpis z cyklu Pani Krysia z księgowości, felieton o PRISM i innych atakach na naszą prywatność oraz recenzję bardzo dobrej gry The Last Of Us. A co z prowadzoną przez Macminika serią dotyczącą produktów Apple? Tym razem bloger postanowił opisać Apple eMac, czyli komputer stworzony z myślą o edukacji. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama