reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest niedziela, 27 października, wybiła godzina 20:00, rozpoczynamy podsumowanie blogów ;-) Nasze cotygodniowe zestawienie najciekawszych wpisów użytkowników rozpoczynamy od informacji o zmianie czasu z letniego na zimowy. Gdyby jakimś cudem komuś z Was umknęła ta informacja, to śpimy o godzinę dłużej.

Właściwą część naszego podsumowania rozpoczynamy od zagadnień sprzętowych, a konkretnie od recenzji smartfona Goclever Quantum 4. Urządzenie to oferowane było w przedsprzedaży za śmiesznie niską cenę 299 zł - za taką kwotę mogliśmy liczyć między innymi na 4-calowy ekran IPS, dwurdzeniowy procesor, GPS, Bluetooth, dwie kamery, obsługę dwóch kart SIM i radio FM, a wszystko to pracujące pod kontrolą Androida 4.2.

Solidną recenzję napisał także Scorpions.B - autor ocenił w niej pochodzący od HP niewielki laptop z dotykowym ekranem. Koniecznie musimy też wspomnieć nowościach zaprezentowanych przez fińską Nokię. Firma przedstawiła niedawno kilka ciekawych produktów, w tym ogromny i potężny phablet Lumia 1520 z 6-calowym ekranem Full HD. A jeżeli macie ochotę na tablet z Windows 8.1 i nowym, dużo wydajniejszym, 4-rdzeniowym Atomem, koniecznie zajrzyjcie do zestawienia przygotowanego przez Juliuszka. Użytkowników telefonów z Androidem odsyłamy do zaś do wpisu Arlida poświęconego Simplenote - prostej aplikacji do robienia notatek na urządzeniach z systemem Google.

A co z oprogramowaniem? Z tej tematyki proponujemy recenzję programu antywirusowego Avast w najnowszej odsłonie oznaczonej jako 2014 oraz test jego konkurenta - 360 Internet Security. Warto też poczytać o tym, jak dopasować Windows 8.1 do swoich potrzeb i jaką drogę przeszedł Windows 8 by ewoluować do dostępnego aktualnie wydania 8.1. Fani Linuksa mogą zaś poczytać felieton GregKoval poświęcony między innymi kwestii promowanego przez Canonical Mira.

Na pewno zadziwi Was informacja, że innowacyjność polskich firm stale rośnie. Jak zauważa SebaZ, mimo niewielkich budżetów i ograniczonych środków, które można inwestować w badania i rozwój, nasze przedsiębiorstwa znalazły się czołówce zestawienia najbardziej technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej. Zresztą czemu tu się dziwić - mamy zdolnych inżynierów i naukowców. Także wśród naszych użytkowników i redaktorów nie brakuje ludzi z pasją - możecie się o tym przekonać czytając dwa kolejne wpisy (pierwszy, drugi) poświęcone realizowanemu przez lukasamd projektowi LNMP. Jednak nie samą informatyką człowiek żyje, więc dla rozluźnienia proponujemy tekst poświęcony... figurkom.

Na koniec (z małym poślizgiem) polecamy świetny wpis Septima poświęcony Sega NAOMI - platformie do budowy automatów do gier. Tradycyjnie odsyłamy Was również do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple - tym razem autor opisał komputer przenośny PowerBook G3 i niedawno zaprezentowane przez Apple nowości, w tym między innymi nowy iPad Mini, iPad Air i system operacyjny OS X Mavericks. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama