Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami i kolejne ciekawe wpisy wylądowały na naszym blogu. Stali czytelnicy na pewno zauważyli, że choć liczba tekstów nie rośnie wykładniczo, to ich jakość z kwartału na kwartał jest coraz lepsza. Nasze blogi czyta się po prostu... przyjemnie. Doszło wręcz do tego, że cotygodniowe podsumowanie, które mam przyjemność tworzyć, pisze się samo, w miarę czytania przeze mnie kolejnych tekstów. Wielkie brawa blogerzy, robicie coś fantastycznego! Dość jednak słodzenia, czas przejść do właściwej części podsumowania ;-)

Nasze cotygodniowe podsumowanie zaczynamy od recenzji Goclever Quantum4, czyli smartfona za 299 zł. Mimo śmiesznie niskiej ceny urządzenie to wydaje się być godne polecenia mniej wymagającym użytkownikom. Na przeciwnym biegunie cenowym znajdziemy debiutującego Nexusa 5, czyli blisko 5-calowy smartfon o wyśrubowanych parametrach. Co ważne, urządzenie pracuje pod kontrolą nowego Androida 4.4, który ma cechować się mniejszym apetytem na zasoby systemowe. Android ma potężną bazę aplikacji - jedna z nich, odtwarzacz NicePlayer, została w minionym tygodniu zrecenzowana przez Wojtekadams. Polecamy Wam także recenzję tabletu Asus MeMO Pad HD7, który można kupić w sklepie już 599 zł. Co otrzymujemy za te pieniądze? Kompletne urządzenie od "dużego" producenta z 7-calowym ekranem IPS w rozdzielczości HD, 4-rdzeniowym procesorem, GPS, Bluetooth i dwoma kamerami.

Jeżeli na tablet możecie przeznaczyć jednak mniej niż połowę ze wspomnianych 599 zł, być może zainteresuje Was recenzja 7-calowego Prestigio PMP5870C. Gdyby zaś kogoś naszła ochota, by Androida przenieść na duży ekran telewizora, powinien zapoznać się z testem tego typu przystawki, za którym stoi Gowain. Z zagadnień typowo sprzętowych polecamy także wpis ostrzegający przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy oferują dyski oznaczone napisem recertified (lub refurbished) jako nowe. Warto rzucić okiem także na odtwarzacz blu-ray Samsung BD-F6900 wyposażony w dodatkowe funkcje SmartTV oraz zapoznać się z historią użytkownika Agntx, któremu pewnego dnia przestałą działać w komputerze karta graficzna. Na zakończenie mamy coś dla miłośników tanich nawigacji samochodowych - test GPS Goclever 5066.

Czas na softwarową część podsumowania. W minionym tygodniu kilka publikacji dotyczyło Linuksa - przeczytać mogliśmy między innymi tekst opisujący OpenMandriva oraz genialny wpis GregKoval poświęcony umowom Contributor License Agreement. Świat Microsoftu reprezentowany zaś był przez felieton Mk13 dotyczący migracji z Ósemki do Siódemki oraz wrażenia z użytkowania Windows 8.1 opublikowane przez Scorpions.B. Jeżeli używacie Chrome i szanujecie swoją prywatność, koniecznie zapoznajcie się z listą dodatków, które uczynią Wasze surfowanie po Sieci jeszcze bezpieczniejszym. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą zaś spróbować - po zapoznaniu się z publikacją Cyryllo - uruchomić własną, prywatną, internetową chmurę. Jako ciekawostkę warto odnotować, że w Sieci pojawił się webowy emulator wydanego 28 lat temu Windows 1.01. Nasze okienka troszkę się przez ten czas pozmieniały, nieprawdaż? ;-)

A co z pozostałymi tematami? Shaki81 spróbował znaleźć alternatywę dla Allegro, co natychmiast zweryfikował Januszek. Z kolei Banan opublikował październikowe podsumowanie blogów. Rozprawa z mitami to często poruszany problem na naszych blogach - tym razem jest to rozprawa z mitami na temat piractwa. Polecamy Waszej uwadze także ciekawe felietony poświęcone wyższości jednego systemu nad drugim, jakości naszej blogosfery i jakości serwisu gwarancyjnego. Mamy także dwie ważne wiadomości dla blogerów od Docenta i Krogulca a także kolejny wpis z figurkowej serii. Na koniec zaś tradycyjnie odsyłamy Was do serii Macminika poświęconej produktom Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał komputer Apple 2. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze