reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ponad połowa lutego za nami, więc do końca zimy mamy już bliżej niż dalej. Jeżeli akurat nie macie co robić w ten chłodny, niedzielny wieczór, zapraszamy Was do lektury naszego podsumowania, w którym opisujemy tygodniową aktywność naszych blogerów.

Nasze podsumowanie rozpoczynamy od rozważań na temat sprzedawania dostępu do beta-testów gier - tego typu proceder w ostatnich latach stał się dość powszechny. Tym bardziej, że sami twórcy gier często sięgają po instytucję beta-testów - ostatnio taka akcja miała miejsce w przypadku takich gier jak TES Online i Titanfall. Czym wyróżnia się dobra gra? Ma wciągającą fabułę, atrakcyjną dla oka grafikę i dobry podkład muzyczny. O tym, że muzyka z gier może być klasą samą w sobie, udowodniła w swoim najnowszym wpisie Snow_Rainy. Do komfortowej zabawy z najnowszymi tytułami przydatna okazuje się mocna karta graficzna - taka jak opisany przez Pangrysa Radeon R9 290 X. Pisząc o grach nie można nie wspomnieć o problemie piractwa - często bowiem topowe tytuły kupione w sklepie sprawiają więcej problemów ich właścicielom, niż te pobrane z Sieci przez piratów. Sytuację ratują platformy dystrybucji cyfrowej, takie jak Steam, które proces instalacji gry sprowadzają do kilku kliknięć. Oczywiście grać można także na urządzeniach mobilnych, o czym przypominają nam kolejne odsłony cyklu Po godzinach i Granie na Androidzie. Największą bazę dobrych gier mobilnych znajdziemy w e-sklepach z aplikacjami dla iOS i Androida. Za sprawą niskich cen słuchawek z systemem Google - takich jak Samsung Galaxy Core - w naszym kraju zdecydowanie popularniejsze od iPhone są telefony z Androidem i... Windows Phone. Ten ostatni zyskuje na popularności dzięki kolejnym aktualizacjom, które wprowadzają do WP oczekiwane przez użytkowników nowinki. Grać można oczywiście także na nieco większych urządzeniach jakimi bez wątpienia są tablety, bądź sięgnąć po prostu po jakiś lekki ultrabook - taki jak testowana przez arlid Toshiby Satellite M50-A-110

Nie samymi grami człowiek żyje - bardziej zaawansowani użytkownicy na pewno z zaciekawieniem przeczytają kolejne wpisy poświęcone Intel Galileo (pierwszy, drugi, trzeci), językom skryptowym i kolejnej wariacji na temat XBMC dla Raspberry Pi. Warto też poczytać o przydatności dotykowych ekranów w laptopach i możliwości montowania ekranów dotykowych w... stołach. Jeżeli kogoś nie stać na multimedialny stolik, ale posiada przykładowo tablet, może korzystając z adaptera WiDi Netgear Push2TV wysłać obraz z ekranu tego urządzenia na swój domowy telewizor. Jeżeli natomiast jesteście zainteresowani Internetem mobilnym, na pewno zaciekawi Was test łącza w sieci Play i Mobile Vikings. W naszym podsumowaniu coś dla siebie znajdą także fani Ubuntu, Gnome oraz wirtualnych Windowsów. Polecamy także stały cykl "10 pytań do" gdzie na pytania użytkowników odpowiada tym razem ZTE i Creative Labs. Osoby chcące powiększyć swoją wiedzę o społeczności dobrychprogramów mogą zaś przeczytać wywiad z Mordzio.

Na koniec tradycyjnie odsyłamy Was do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał historię powstawania komputera Macintosh Color Classic. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama