reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Taka zima to rozumiem, ciepło jakby była wiosna, więc spokojnie można odłożyć na bok połowę zimowej garderoby, w tym także tej sportowej. Co więcej, słońce i przyjemna aura sprzyjają pisaniu ciekawych tekstów, dzięki czemu blogi dobrychprogramów wypełniają się wartościowymi wpisami. Podsumujmy te, które ukazały się w minionych 7 dniach.

Zaczynamy tradycyjnie od zagadnień sprzętowych, a konkretnie od recenzji taniego (80 zł) telefonu komórkowego Nokia 105, który mimo niskiej ceny jest w pełni funkcjonalnym narzędziem komunikacji mobilnej. Za nieco większe pieniądze Nokia oferuje proste smartfony z serii Asha oraz bazujące na Androidzie słuchawki z serii X - ich ceny mają się wahać między 89 a 109 euro. Kolejne podniesienie kwoty da nam dostęp do przyzwoitych smartfonów z Androidem. Za 800-900 możemy mieć choćby LG L9, który jest już całkiem fajną zabawką. Jeżeli szukamy jednak najwyższej próby smartfona, warto zapoznać się z testem topowego LG Nexus 5. Są oczywiście osoby, które lubią nosić przy sobie 7-calowy tablet. Możemy wybrać taki z funkcją dzwonienia - jak choćby ASUS FonePad 7 - wtedy nie trzeba targać do kompletu telefonu. Na naszej platformie blogowej znajdziecie także inne tablety - Dell Venue 7, Ainol Novo 7 Elf II, wyposażony stację-klawiaturę i Windows 8 Toshiba Portege Z10T. Kończąc kwestię smartfonów i tabletów odsyłamy Was jeszcze do testu klientów YouTube na WP8 i nieoficjalnej modyfikacji iOS dla starszych iPhonów.

Oczywiście to nie wszystkie sprzętowe wpisy z minionego tygodnia. Polecamy również rzut okiem na mini-komputerek Cubieboard 2, będący ciekawą alternatywą dla Raspberry Pi i poradnik pokazujący, jak można niestandardowo wykorzystać tuner DVB-T. Nasi użytkownicy testowali też komputery przenośne - Sony VAIO Pro 11 i Vaio Pro 13, Toshiba M50-A-110 a także XNote W740SU (część 1, 2, 3, 4, 5). A jeżeli któryś z tych laptopów się popsuje, na ratunek przyjdzie mu serwisant Over. Fani gier na pewno docenią test karty graficznej Radeon R9 270X od MSI oraz wpis dotyczący WiDi, dzięki któremu można bezprzewodowo przesłać obraz z ekranu tabletu / laptopa na telewizor, taki jak choćby LG 50-PN6500. A jeżeli jesteśmy już przy grach, koniecznie rzućcie okiem na Antichamber - fani Portala powinni być zachwyceni. Okey, ale czy te wszystkie nowinki polepszają komfort naszego życia? Jasne! Dzięki rozwojowi technologii możemy tworzyć takie cuda, które pomagają na różne ludzkie dolegliwości.

A co z pozostałymi tematami? Zapoznajcie się z tekstem o telewizyjnej telegazecie oraz Goat Tracker i krótkiej historii SIDa. Polecamy także kolejny wpis o językach skryptowych i przekształcaniu komputera z Windows 8 w router. Fani Linuksa na pewno docenią zaś test środowiska CrossOver będącego komercyjnym odpowiednikiem Wine i tekst o Actos Dashboard oraz Baloo. A jeżeli chcemy w prosty sposób stworzyć własnego GIF-a, z pomocą przyjdzie nam Giffing Tool.

Na koniec tradycyjnie odsyłamy Was do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał doświadczenia z próby naprawienia komputera przenośnego Apple PowerBook Duo 230. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić