Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Czyżby wiosna ostatecznie zawitała do Polski? Ostatnie dni każą sądzić, że tak jest w istocie. Ciepła i słoneczna pogoda sprawia, że aż chce się żyć... i pisać blogi na dobrychprogramach ;-) Podsumujmy, jakie ciekawe wpisy opublikowali nasi użytkownicy w minionych 8 dniach.

Tradycyjnie zaczynamy od tematów sprzętowych, a konkretnie od obszernych testów ultrabooka Dell XPS 12 (wpis 1, 2 i 3). Dogłębne testy nie ominęły też Della XPS 15 Touch (wpis 1, 2, 3, 4 i 5) i HP Envy 6. Komputery te wspierają technologię WiDi. Na podobnej zasadzie działa stworzona przez Asusa technologia Wi-fi GO! - pod względem funkcjonalnym rozwiązanie to ma łączyć głównie urządzenia mobilne i stacjonarne. Kolejną technologią, która powoli wkrada się do naszych komputerów jest Intel Smart Connect Technology oraz ekrany dotykowe - tylko czy macanie ekranów ultrabooków ma sens? Na to pytanie stara się odpowiedzieć użytkownik ziemowy. Osoby spragnione maksymalnej wydajności mogą oczywiście sięgnąć po komputery stacjonarne wyposażone w topowe układy, takie jak choćby procesor Intel i7 4770k i płytę główną Asus Z87 Deluxe. Gdy dołożymy do tego mocarną kartę graficzną (dla ciekawskich mamy wpis o nowinkach w API dla GPU), staną przed nami otworem świetne gry, w tym epickie, przesiąknięte fabułą RPG. Szybki komputer pozwoli nam także bez zbędnych opóźnień kodować filmy do formatu MKV i wygenerować sporą liczbę klatek w Battlefield 4. Do takiego wydajnego komputera stacjonarnego warto dokupić dobrą klawiaturę, na której można wygodnie klepać kod źródłowy. Warto o nią dbać, by nie trzeba było jej za często czyścić, gdyż jest to dość czasochłonna operacja ;-) Większość sprzedawanych obecnie ultrabooków wyposażona jest w system Windows 8.1, który otrzyma wkrótce kolejną większą aktualizację - warto zorientować się, na jakie nowości możemy liczyć. A gdy chcemy naszym komputerem sterować za pomocą głosu, można sięgnąć po świetną aplikację Spikit.

A co z urządzeniami mobilnymi? W tej materii możemy zaproponować Wam obszerne testy smartfona Lenovo K900 (test alternatywny) oraz dwa felietony poświęcone wymianie telefonów i Windows Phone. Zachęcamy Was także do zadawania pytań przedstawicielowi firmy Nokia - okazja do odpytania tej fińskiej legendy może się prędko nie powtórzyć. Jeżeli natomiast kogoś interesują tablety - proszę bardzo. Na naszych blogach możecie przeczytać o Toshiba Encore "8, Goclever Insignia 785 PRO (recenzja alternatywna) i Samsung Galaxy Note 8.0. Z pozostałych wpisów warto odnotować te dotyczące Intel Extreme Masters (tekst 1, 2, 3), felieton poświęcony tworzeniu idealnych tekstów i dziennik opisujący budowę własnego, inteligentnego termometru.

Na koniec tradycyjnie odsyłamy Was do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał historię powstawania komputera All-In-One Apple LC 520 Hook. Warto także zapoznać się z kolejnym odcinkiem cyklu o komputerach Commodore za którym stoi Shaki81. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze