reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Witajcie w kolejny niedzielny, ciepły wieczór. Weekend dobiega końca i już jutro wracamy do pracy i szkoły, jednak na szczęście nie na długo, bo w czwartek zaczyna się oczekiwana przez wielu majówka - każdy, kto postara się o wolne w piątek, może liczyć na pełne 4 dni odpoczynku. Tymczasem spróbujmy podsumować, co w ostatnich dniach działo się na blogach dobrychprogramów.

Na początek proponujemy przegląd najnowszych wieści ze świata IT. Znamy kwartalne wyniki finansowe dwóch amerykańskich gigantów - Microsoft i Apple - pierwszy z nich zarobił na czysto 5,66 mld dolarów, drugi wykazał zysk netto na poziomie 10,2 mld dolarów. Plotki, jakoby te dwie korporacje szły na dno, są więc - delikatnie mówiąc - mocno przesadzone ;-) Kolejne ważne wydarzenie to premiera smartphone One Plus One, który przy konkurencyjnej cenie ma wygrać z takimi gigantami jak Samsung Galaxy S5 czy Sony Xperia Z2. Wieść gminna niesie, że także Google pracuje nad nowym smartfonem z serii Nexus, który dla odmiany ma być bardzo tani - jego cena ma wynosić zaledwie 100 dolarów - czy można jednak stworzyć przyzwoity telefon za nieco ponad 300 zł?

Stałym elementem naszego podsumowania są testy sprzętu - w tej części polecamy Wam recenzję tabletu graficznego Wacom Bamboo Fun Pen & Touch, rzut okiem na biznesowy laptop Toshiba TECRA Z50, test komputerka z Androidem MINIX NEO X7 mini i artykuł weryfikujący wydajność karty graficznej Gigabyte AMD Radeon R9 290X oraz coolera chłodzącego procesor Fortis He1225.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak obsługuje się system Windows 8.1 na 8-calowym tablecie, to koniecznie zajrzyjcie do najnowszego wpisu Mk13. Z naszych blogów dowiecie się także, jak na komputerach radzi sobie Windows 8.1, któremu zaaplikowano niedawną aktualizację Update 1. Osoby, dla których aktualizacja ta nie wystarcza, mogą spróbować naprawić Windows 8.1 na własną rękę i sięgnąć po zestaw narzędzi opisany przez Tomaszek19914. Recenzji na blogu doczekał się także skierowany na smartfony Windows Phone 8.1 - możecie dowiedzieć się dodatkowo, jak udostępnić obrazu ekranu z tego systemu po kablu USB. Posiadacze starszych komputerów z Windows XP często spoglądają w stronę Linuksa, jako jedynej darmowej alternatywy dla systemu Microsoftu - jeden z naszych użytkowników postanowił sprawdzić, czy staruszka XP można zastąpić np. Ubuntu. Windows może być także zastąpiony przez wariację Ubuntu o nazwie Xubuntu, który doczekał się właśnie nowego wydania oznaczonego numerem 14.04. Zagorzali gracze planujący migrację z Windows na Linuksa mogą natomiast poczytać, jak to z tymi windowsowymi grami na takim np. Ubuntu jest i czy da się grać w ulubione tytuły. Jeżeli natomiast dopiero szukacie nowych gier do zabawy, rzućcie okiem na recenzję staroszkolnej bijatyki One Finger Death Punch i kolejny wpis dotyczący wirtualnej karcianki Hearthstone.

Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą rzucić okiem na zestawienie gier logicznych (lub zapoznać się z alternatywnym zestawieniem) dla tego systemu, można też zwrócić uwagę na skierowane do najmłodszych Clumsy Ninja z interaktywnym towarzyszem ninja w roli głównej i pobrać dwie nowe aplikacje od Google - Camera i Chromoting. Jeżeli natomiast chcielibyście pobawić się we wgrywanie do swoich urządzeń nieoficjalnych ROM-ów, zajrzyjcie do tego poradnika dotyczącego rootowania urządzeń z Androidem.

Nie zapominajmy także o różnorodnych poradnikach, z których dowiemy się jak wyczyścić i poddać konserwacji stare wentylatory komputerowe, co zrobić, by bezpiecznie praktykować e-zakupy w Chinach, co nam da stworzenie własnego dysku instalacyjnego z systemem Windows 7 SP1, jak nie dać się nabrać na różnorodne przekręty przy zakładaniu własnej firmy. W naszym podsumowaniu nie mogło zabraknąć różnych relacji z wydarzeń i historii ważnych dla naszych użytkowników. Możemy przeczytać o sporze z siecią Plus, która o mało co nie zakończyła się zapłaceniem potężnej kary, zapoznać się z relacją z budowy robota, któremu trzeba było wydrukować nadwozie na drukarce 3D i przeczytać co nieco o tuningu komputerowych obudów ATX.

Fani dłuższych artykułów i wszelkiej maści felietonów mogą poczytać o działaniach Microsoftu, zapoznać się z ciekawym wpisem na temat piractwa i prześledzić historię rozwoju telefonii komórkowej w Japonii. Możecie też dowiedzieć się co nieco o technologiach stosowanych w lotnictwie oraz zasadności pobierania opłat za publiczne odtwarzanie muzyki objętej prawami autorskimi. Na koniec polecamy Wam wpisy z serii "10 pytań do..." - tym razem na pytania użytkowników odpowiadał przedstawiciel firmy Mobile Vikings oraz PressPad. Odsyłamy Was także do wpisów Macminika poświęconych produktom Apple - tym razem był to PowerMac 4400 i PowerBook 5300. Polecamy także kolejny odcinek serii Specjalista ds. teleinformatycznych i wywiad z jednym z naszych blogerów - Freyah. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama