Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Majówka, majówka i po majówce - zapraszamy wobec tego do podsumowania blogów, w którym tradycyjnie zbieramy w jednym wpisie wartościowe treści opublikowane przez naszych użytkowników w minionych 7 dniach. O czym pisała społeczność dobrychprogramów w ostatnim tygodniu?

Zacznijmy od wpisów sprzętowych, a konkretnie od obszernego testu BeagleBone Black, czyli płytki będącej mini-komputerkiem dla majsterkowiczów. Zwykli użytkownicy mogą zaś rzucić okiem na test 8-calowego tabletu Della z systemem Windows 8.1 i rzut okiem na 6-calowy czytnik ebooków z ekranem e-ink Onyx BOOX C65 AfterGlow. Gdyby to okazało się za mało, mamy dla Was jeszcze jeden czytnik z ekranem e-ink - Kobo Aura HD. Sprzęt ten wyróżnia się ekranem 6,8-cala o sporej rozdzielczości 1440x1080 pikseli i jest wyposażony w dodatkowe podświetlenie. Jeżeli natomiast szukacie niedrogiego phableta o przyzwoitych parametrach, zainteresujcie się chińskim iOcean G7 z 6,4-calowym ekranem Full HD, 2 GB pamięci RAM i 8-rdzeniowym procesorem MediaTek. Jeżeli natomiast szykujecie się do zbudowania od podstaw swojego pierwszego komputera klasy PC, zajrzyjcie do poradnika stworzonego przez juliuszk.

Przejdźmy do poradników, relacji i wszelkiej maści innych dłuższych tekstów. Dowiecie się z nich, jak założyć własny sklep internetowy, jak zablokować dostęp do wybranych stron internetowych, jak uratować router TP-Link, który zaliczył nieudaną aktualizację oprogramowania, jakie przygody mogą czekać na użytkowników mobilnego internetu w Plusie i co zrobić, by wyciszyć nadmiernie hałasującą kartę graficzną. Jeżeli mieszkacie w bloku, pamiętajcie, by dbać o jakość instalacji kablówki i nie ingerować w nią bez potrzeby - może to bowiem wygenerować mnóstwo problemów i dodatkowych kosztów. Osoby słuchające radia być może zainteresuje fakt, że cyfryzacja tego medium już się rozpoczęła (cyfrowy sygnał dostępny jest w Warszawie i Katowicach), a w sierpniu 2014 roku dotrze do Wrocławia, Gdańska, Kielc, Krakowa i Szczecina. Docelowo cyfryzacja radia ma zakończyć się 1 grudnia 2020 roku. Kiedy natomiast zostanie wyłączony obecny sygnał analogowy - nie wiadomo. Fanów awiacji odsyłamy do kolejnego odcinka świetnie zapowiadającej się serii tekstów Magnisa poświęconych lotnictwie - tym razem możecie przeczytać o Kontroli Ruchu Lotniczego.

Czy gry mają negatywny wpływ na psychikę graczy? Na ten temat napisano już nie jedną książkę, a swoje cegiełkę w tej tematyce postanowił dołożyć Jusko. Gdyby ktoś z Was szukał darmowej i bezsensownej rozrywki, niech sięgnie po demo technologiczne Next Car Game - właściwa gra jest już dostępna na Steam w formie Early Access. Grać można także na sprzęcie przenośnym - wśród opisanych na blogu gier mobilnych znajdziemy Trip Trap z sympatyczną myszką w roli głównej, Disco Zoo i Little Things Forever oraz CONTRA: EVOLUTION i Zombie Age 2. Osoby posiadające numer komórkowy w sieci Mobile Vikings mogą dodatkowo dowiedzieć się, jak doładowywać swoje konto za pomocą SMS-ów. Przy okazji odsyłamy Was do małego wywiadu z przedstawicielem tego wirtualnego operatora. Po chwili relaksu z grami trzeba zajrzeć do Sieci - możemy to zrobić między innymi za pomocą wydanej niedawno przeglądarki Firefox 29 z nowym interfejsem użytkownika. W naszych blogach znajdziecie także recenzję programu do obróbki grafiki Photo Plus oraz bazującego na Linuksie systemu Netrunnner.

Na koniec polecamy Wam lekturę kwietniowego podsumowania blogów od Banana, wpis poświęcony komputerowi Amiga CDTV i kolejny odcinek serii Macminika poświęcony sprzętom Apple - tym razem opisany został komputer przenośny Apple PowerBook 1400. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze