Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Fala upałów w końcu dotarła nad Wisłę, dzięki czemu możemy w pełni korzystać z uroków spędzania czasu na świeżym powietrzu. A gdy po pełnej wrażeń niedzieli wrócimy do domu i zasiądziemy za komputerem, będzie na nas czekało podsumowanie blogów dobrychprogramów...

... a w nim jak zawsze sporo sprzętowych wpisów. Zaczynamy tym razem od testu niewielkiego, 8-calowego tabletu Dell Venue 8 Pro, który jest napędzany przez Windows 8.1. Przeczytajcie także koniecznie o nowym, referencyjnym tablecie Microsoftu, czyli Surface Pro 3, który w swojej trzeciej odsłonie w końcu wygląda na sensowną maszynę. Fani mobilnych okienek mogą ponadto zapoznać się z 6-calowym phabletem Nokia Lumia 1520. Na blogach znajdziecie także ciekawe porównanie dwóch tabletów z Androidem - Modecom FreeTAB 9000 IPS IC i PiPO Talk T-9. Jeżeli szukacie nowego pendrive'a USB 2.0 lub 3.0, zajrzyjcie do wyników testów przeprowadzonych przez Jaro070. Polecamy także rzut okiem na przewodnik po świecie słuchawek i ciekawostkę - artykuł poświęcony rosyjskim procesorom do zastosowań serwerowych. Rosjanie generalnie są bardzo aktywni, jeżeli chodzi o tworzenie odpowiedników dla zachodnich rozwiązań, co świetnie zostało wykazane we wpisie Samowystarczalna Rosja.

Skoro jesteśmy przy Rosji, warto wspomnieć, że tamtejsza prokuratura cenzuruje Internet blokując dostęp do wybranych treści na blogach i YouTube. Tymczasem polska prokuratura mogłaby zająć się sprawami oszustwa, na które natknął się ostatnio Gowain - ktoś próbuje naciągnąć przedsiębiorców na 2000 zł rokrocznej opłaty. Po wydaniu takiej kwoty na nic nie warty numer może zabraknąć pieniędzy na zakup systemu operacyjnego - w takiej sytuacji można ratować się instalacją Linuksa. O tym jak to zrobić, dowiecie się napisanego przez Jusko artykułu Linux w firmie. A co zrobić w sytuacji, gdy 95% naszych firmowych komputerów bazuje na Windows XP? Na początek warto przeczytać odpowiedni wpis w naszych blogach ;-) W przedsiębiorstwach trzeba korzystać ze sprawdzonych rozwiązań - to wie każdy. Jednak jak należy postąpić, gdy przykładowo taka przeglądarka Firefox co 6 tygodni wychodzi w nowej wersji i generuje nam tylko problemy? Sięgnąć po specjalnego Firefoksa w wersji ESR, którego cykl wydawniczy wynosi 54 tygodnie.

A co z pozostałymi tematami? Polecamy Wam świetną analizę pozycji Google i Samsunga względem siebie, relację z wystawy komputery w wojsku dawniej i dziś i kolejną część cyklu Technologia w Awiacji tym razem poświęconej komunikacji. Ponadto warto sięgnąć po kolejny odcinek serii Specjalista ds. teleinformatycznych, dowiedzieć się co nieco o tuningu Androida i PowerBooku 3400 - produkowanym w 1997 roku komputerze przenośnym Apple. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
s