Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiejsze podsumowanie blogów zbiega się z finałem mistrzostw świata w piłce nożnej. Nie mamy złudzeń, że zamiast czytać o najciekawszych wpisach na blogu, wolicie oglądać ostateczne starcie Niemiec z Argentyną. Jest to więc dobry moment na pewne zmiany - od tej pory publikowane co tydzień podsumowanie blogów będzie obejmowało okres od piątku do piątku, a nie jak do tej pory - od niedzieli od niedzieli. Nie przedłużając, zaczynamy!

Na dobry początek polecamy test taniego, 5-calowego smartfona Goclever Insignia 5X z 4-rdzeniowym procesorem i 1 GB pamięci RAM. Fani niewielkich netbooków mogą zaś przeczytać o 10-calowym Asus X102BA, który mimo kilku zalet psuje ogólne wrażenie kiepską wydajnością. Osoby lubiące rysować mogą zainteresować się natomiast tabletem graficznym Wacom Intuos S, który odznacza się dość przystępną ceną (kosztuje mniej niż 400 zł). Jeżeli zaś planujecie zakup i podkręcanie procesora Intela, przeczytajcie o dodatkowym ubezpieczeniu od uszkodzeń związanych z podkręcaniem, które wprowadził producent.

W każdym podsumowaniu część wpisów dotyczy mobilnego systemu operacyjnego Android. W poprzednim akapicie mogliście już przeczytać o smartfonie Goclever Insignia 5X, teraz polecamy Wam recenzję gry logicznej dla tej platformy - Living physics. Przeczytajcie także koniecznie o aktualizacjach Google Play Services, za pomocą którego Google usiłuje walczyć z fragmentacją Androida. Jeżeli macie dość Androida i nosicie się z zamiarem migracji na Windows Phone, możecie przeczytać recenzję aplikacji domyślnie dostępnych w tym systemie.

A co z pozostałymi tematami? Ciekawie prezentują się testy serwerów dedykowanych Homecloud i małe zestawienie darmowych treści dostępnych w iTunes. Programiści mogą poczytać o tym, dlaczego warto tworzyć w Scali, zaś fani Linuksa na pewno z zainteresowaniem zapoznają się z wydanym właśnie KDE Frameworks 5. Polecamy Wam także mały poradnik dotyczący właściwych zachowań na Facebooku. Na zakończenie proponujemy małe co nieco o HotZlocie i kolejny wpis poświęcony Commodore C-64. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
s