Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Nasze polskie lato często nas nie rozpieszcza - tym razem jest jednak inaczej i możemy w pełni delektować się słońcem i upałem. Oczywiście wieczorem, po powrocie z plaży czy aquaparku można dla odmiany zapoznać się z wpisami na blogach dobrychprogramów.

Nasze podsumowanie zaczynamy od opisu ciekawego "aparatu", a konkretnie to Sony QX10 - aparatu w obiektywie, którego można używać ze smartfonami i tabletami. Takimi jak choćby opisany w bardzo szczegółowej recenzji Samsung Galaxy S5. Daje on dostęp do bogatej kolekcji aplikacji, takich jak odtwarzacze muzyczne dla ludzi ceniących sobie jakość muzyki, czy ogromnej bazy gier - warto zapoznać się z opisami kilku z nich. Galaxy S5 potrafi dość długo działać na jednym ładowaniu, jednak co zrobić, gdy posiadamy inny smartfon i nie satysfakcjonuje nas długość jego pracy na baterii? Warto wówczas sięgnąć po triki opisane przez Lordjahu. Tymczasem w konkurującym z Androidem obozie Windows Phone cały czas czynione są zmiany mające przybliżyć okienka do robocika Google - trend ten opisał Mk13. Z testów wszelkiej maści urządzeń polecamy jeszcze rzut okiem na niedrogi laptop Asus R512C z 15,6-calowym ekranem i tablet graficzny Wacom Intuos S. Kończąc z wpisami sprzętowymi polecamy Wam lekturę bardzo długiego opisu systemu inteligentnego domu Fibaro.

A co pozostałymi wpisami? Dowiecie się z nich, dlaczego ODF jest bardziej istotny niż OpenXML, jak zdobyć za darmo grę Sims 2 ze wszystkimi dodatkami oraz przeczytacie o Tormentum — Dark Sorrow - polskiej przygodówce Point & Click. Na zakończenie polecamy Wam poradnik o zakładaniu e-poczty we własnej domenie, ostrzegamy Was przed zagrożeniami związanymi z kartami płatniczymi i odsyłamy do wspomnień z ostatniego HotZlotu. A gdybyście przypadkiem mieli mało pieniędzy, to Apple przez ostatnie tylko 3 miesiące zarobiło ich 7,7 miliarda dolarów ;-) Zapraszamy do lektury

© dobreprogramy
s