reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Za kilka dni powitamy październi, wakacje kończą się więc nieodwołalnie - tym razem dla studentów. Otwartym pozostaje pytanie, czy nadchodzący miesiąc będzie równie ciepły co wrzesień. Miejmy nadzieję, że zima nadejdzie jak najpóźniej i nie utrudni nam zbytnio codziennych podróży do pracy i szkoły. Gdyby jednak z różnych przyczyn życie zmusiło nas do wagarów, zawsze zostaje lektura blogów dobrychprogramów ;-)

Nasze cotygodniowe podsumowanie zaczynamy od zapowiedzi najnowszej odsłony gry Civilization o podtytule Beyond Earth. W odróżnieniu od poprzednich części jest ona osadzona w przyszłości - czy ta zmiana spodoba się fanom serii? Gracze mogą też sięgnąć po wiele tytułów dostępnych na platformę Android - kilka ciekawszych tytułów opisał lordjahu w kolejnym odcinku serii Po godzinach. A co z samymi telefonami? Na naszym blogu znalazł się opis Elephone G3 - niedrogiego smartfona dla... seniorów ;-) Możecie też przeczytać co nieco o domniemanej aferze z odkształcającymi się telefonami iPhone 6 Plus oraz darmowym albumie U2, który otrzymał każdy właściciel sprzętu Apple. Fani nowinek powinni też zajrzeć do zestawienia stworzonego przez Michq - znajdziecie w nim między innymi najnowsze karty graficzne NVIDIA GeForce i kilka dopiero co wydanych gier.

Z pozostałych tematów warto odnotować felieton o nieszyfrowanym obiegu danych osobowych i społecznościowej, skorej do pomocy społeczności Linuksa. Zaawansowanych użytkowników odsyłamy zaś do wpisu o przedmiotach przydatnych dla platformy Arduino i kolejnego odcinka poradnika programowania w języku Scala. Na koniec zaś proponujemy Wam historię komputera Sinclair ZX-80. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama