Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
16.11.2014 19:12
Obraz

Dziś niedziela wyborcza - niby dzień jak co dzień, a jednak inny. Z powodu trwającej ciszy wyborczej w mediach jakby spokojniej, społeczeństwo wybiera swoich przedstawicieli i udaje się na zasłużony odpoczynek. A co można robić po głosowaniu? Oddać się lekturze naszego blogowego podsumowania ;-) Zaczynamy!

Tym razem zaczynamy od dłuższych analiz i felietonów. Na początek proponujemy obszerne, wyczerpujące podsumowanie bieżącej sytuacji, w jakiej znalazł się pakiet biurowy OpenOffice i LibreOffice. Jak trafnie zauważa autor, utrzymywanie dwóch bliźniaczych produktów nie ma większego sensu i powoduje tylko niepotrzebny chaos. Czy zatem OpenOffice powinien zniknąć i dać się wchłonąć przez The Document Foundaton? A może odwrotnie? Miłośników felietonów odsyłamy do sentymentalnego wpisu Kilgoura poświęconego fascynacji komputerami w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych oraz kolejnej odsłony cyklu Specjalista ds. teleinformatycznych. Warto także zainteresować się relacją Areha, którego próbowano zmusić do unieważnienia komentarza na Allegro oraz wpisem Bravo, który naprawił uszkodzoną przez głupotę użytkownika drukarkę laserową. Mamy też dla Was opis potyczek, jakie Pangrys stoczył z firmą Netia.

Wnętrze uszkodzonej drukarki, którą naprawił Bravo
Wnętrze uszkodzonej drukarki, którą naprawił Bravo

Z pewnością słyszeliście o Google Inbox - usługa ta ma być swoistą elektroniczną rewolucją zmieniając każdy mail w zadanie, któremu możemy przypisać jeden z kilku statusów. Google Inbox został przetestowany przez rgabrysiaka. Osoby chcące przetestować nowość Google samodzielnie odsyłamy małego poradnika aktywacji. Interesujecie się nauczaniem na odległość? Ukazała się właśnie kolejna wersja platformy do e-learningu - Moodle 2.8. Warto przeczytać, jakie zmiany przynosi. A co z alternatywnymi systemami operacyjnymi? W tej materii polecamy przegląd odtwarzaczy audio na Linuksie i relację Siplasa, który na dwa miesiące musiał porzucić ukochanego Mac OS X na rzecz tradycyjnego Windowsa.

Audacious - jeden z wielu dostępnych na Linuksa odtwarzaczy muzyki
Audacious - jeden z wielu dostępnych na Linuksa odtwarzaczy muzyki

Na koniec odsyłamy Was do poradnika objaśniającego kwestie kwerend sieciowych w VBA na przykładzie Excela, wideo-podsumowania blogów, opisu figurki The Keeper z gry The Evil Within i historii firmy MGT, która próbowała zawojować świat tanim komputerem SAM Coupe, który miał być zdolny wykonywać programy napisane dla ZX Spectrum. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)