Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, kolejne ciekawe wpisy wylądowały na blogach. Czas więc podsumować, co w minionym tygodniu opublikowali użytkownicy dobrychprogramów.

Na początek skupmy się na firmie Microsoft - gigant z Redmond stara się iść z duchem czasu i pod wodzą nowego prezesa Satya Nadelli wdraża aktualnie program Windows Insider. Istotą tej inicjatywy jest wprowadzanie do czołowych produktów korporacji zmian postulowanych przez użytkowników. Głównymi beneficjentami programu są obecnie systemy Windows 10 i Windows 10 Mobile o czym więcej przeczytacie we wpisie autorstwa ziemowy. Efektem tych zmian są kolejne kompilacje Windows 10, które raz po raz wyciekają do Sieci. O najnowszej, oznaczonej numerem 10056 przeczytacie na blogu AntyHakera. Ten sam autor opisał także aplikacje Outlook oraz Outlook Calendar, które pojawiły się w poprzedniej kompilacji systemu.

Z zagadnień typowo sprzętowych ciekawy wydaje się wpis o smartfonie Sony Xperia Z3. Autor opisuje ten model z perspektywy 5 miesięcy użytkowania, dzięki czemu mógł dokładnie poznać jego wady i zalety. Jeżeli nie chcemy wydawać aż tyle pieniędzy na telefon, zawsze zostają chińskie firmy i ich niedrogie modele o dość dobrych parametrach. TomisH opisał taki produkt - kosztujący około 600 zł Elephone P6000 z 5-calowym ekranem, 4-rdzeniowym procesorem, 2 GB pamięci RAM, 13 Mpix aparatem i 16 GB pamięci flash na dane. Fani fotografii na pewno zainteresują się zaś recenzją aparatu Nikon Coolpix P900 z 83x zoomem optycznym. Kończąc typowo sprzętowymi wpisami polecamy rzut okiem na Atari Mega ST - komputer, który miał być odpowiedzią Atari na konkurencyjny Amiga 1000.

Na koniec polecamy Waszej uwadze kolejną odsłonę serii Specjalista ds. teleinformatycznych, rzut okiem na grę planszową Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie i felieton o zabijaniu w grach komputerowych. Przypominamy tradycyjnie, że prowadzenie bloga na naszym portalu daje szansę na zdobycie nagrody dla najlepszego blogera. W tym miesiącu każdy z pięciu zwycięskich autorów mógł wybrać sobie nagrodę w postaci smartphone'a Asus Zenfone 5, dysku SSD 256 GB Plextor PX-256M6 Pro, drukarki Epson L300, monitora IiyamaProLite X2380HS-B1 lub zestawu Windows 8.1 PL BOX (32/64 bit) + kurtka dobreprogramy. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
s