Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Czujecie te zimno i wilgoć? Jesień atakuje nas ze wszystkich stron, smaga zimnymi podmuchami wiatru z deszczem i zniechęca do jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu. Zamiast jednak patrzeć na szarą rzeczywistość za oknem, lepiej zajrzeć na nasze blogi, gdzie pełni entuzjazmu użytkownicy publikują pisane z pasją wpisy.

Na dobry początek proponujemy zapowiedź gry RTS Ashes of Singularity. Wokół tej produkcji toczy się obecnie ostra dyskusja, a to głównie za sprawą obsługi technologii DirectX 12. Sporo szumu w Sieci wywołał także laptop z odpinanym ekranem Microsoft Surface Book. Jego pojawienie się było szokiem dla branży i mocno zdenerwowało producentów sprzętu z systemem Windows. Oczywiście Microsoft to nie tylko topowe sprzęty za co najmniej 1000 dolarów, to także tanie telefony Lumia, które mimo niskiej ceny oferują bardzo dobrą płynność działania. Na naszym blogu znajdziecie pozytywną recenzję smartfona Microsoft Lumia 640 i wpis użytkownika januszek, który z systemu Windows Phone zadowolony nie jest. Zamykając temat giganta z Redmond, proponujemy rzut okiem na kompilację 10565 systemu Windows 10. Po drugiej stronie barykady znajdziemy Linuksa i trzy wpisy z nim związane – instalacja i deinstalacja sterowników AMD Catalyst na "Pingwinie", relacja z migracji Debiana do Xubuntu i "ręczna" instalacja Arch Linux.

A co z pozostałymi tematami? Tutaj możemy polecić Wam nostalgiczny wpis o Napsterze i Amidze, poradnik dotyyczący instalacji pada od PS3 i PS4 w systemie Windows i test przenośnego, miniaturowego trackera GPS. Na zakończenie zaś polecamy felieton poświęcony kondycji obecnej fotografii. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy