Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, czas więc przyjrzeć się bliżej wpisom, które na swoich blogach opublikowali użytkownicy blogów portalu dobreprogramy. Być może któryś z testów sprzętu stanie się inspiracją do kupna wymarzonego prezentu na święta? W tym tygodniu blogerzy skupili się na czytnikach e-booków, komputerach przenośnych i telefonach.

Zaczynamy od przeglądu czytników książek wyposażonych w e-papier. W odróżnieniu od tradycyjnych tabletów można je używać w prawie każdych warunkach oświetleniowych, a ich czas działania na jednym ładowaniu jest wielokrotnie dłuższy. Elektroniczne publikacje możemy także na upartego czytać na smartfonach – w tym tygodniu honoru tych urządzeń broni Xiaomi Redmi Note 2 Prime. Telefony Xiaomi możemy zamawiać bezpośrednio z Chin, co jednak wiąże się z ryzykiem oclenia. Osoby ceniące święty spokój mogą więc dać zarobić polskim pośrednikom, którzy wysyłają chińskie produkty już z terytorium naszego kraju. Co jeszcze fan elektroniki może kupić w Państwie Środka? Wszystko ;-) choćby taki EZCast 5G, niewielkie urządzenie do bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku. Polecamy także wprowadzenie do testu laptopa Toshiba Portégé Z20T i Asus UX305 oraz rzut okiem na HP Advanced Wireless Dock – bezprzewodową stację dokującą dla notebooków. Odsyłamy Was także do ciekawego wpisu Ladyhawke zawierającego porównanie różnych platform mobilnych. Na wyróżnienie zasługują także dwa bardzo dobre teksty dla fanów historii – druga odsłona serii poświęconej firmie BlackBerry i garść ciekawostek na temat kultowego Macintosh Classic.

A co z innymi tematami? Polecamy Wam felieton o upadku komunikacji i życiu poza Siecią oraz kolejną odsłonę świetnej serii Specjalista ds teleinformatycznych. Wart uwagi jest też kolejny poradnik dotyczący wyświetlacza Nextion HMI i pracy w aplikacji Blender. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy