Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Czas płynie nieubłaganie i dziś oto mamy Mikołajki. Oznacza to, że do świąt zostało już bardzo mało czasu i jeżeli chcemy zamówić jakiś prezent przez Sieć, teraz jest na to ostatni dzwonek. Później firmy kurierskie zostaną dosłownie zasypane zleceniami i nie będą w stanie dostarczyć przesyłki przed 25 grudnia. Tymczasem wróćmy do naszego cotygodniowego podsumowania blogów, który tym razem został zdominowany przez testy sprzętu.

Zaczynamy od Raspberry Pi Zero, małego, kosztującego 5 dolarów komputerka w formie gotowej płytki. Znajdziecie na niej port mini-HDMI, mini-USB, czytnik kart microSD oraz to co najważniejsze – procesor ARM Broadcom taktowany 1 GHz i 512 MB pamięci RAM. Co ważne, płytka mimo niższej ceny i mniejszych wymiarów jest szybsza od oryginalnego RPi. Polecamy także rzut okiem na tablet Kruger&Matz Edge 1161 z Windows 10 i dołączaną klawiaturą. Urządzenie to trafiło w ręce dwóch naszych blogerów, andrewi i ziemowy. Pozostając w tematyce komputerów zwracamy Waszą uwagę na test laptopa Acer V3-371 i Asus Zenbook UX305, tablet HP Elite x2 1011 G1 z dołączaną klawiaturą i rzadko występujące urządzenie All-in-One Asus ET2323INK. Te ostatnie w obudowie wielkości monitora zgromadziło 23-calową matrycę IPS Full HD, procesor Core i5 5200U, kartę graficzną GeForce GT840M 1GB, 8 GB pamięci RAM i 1 TB dysk twardy. Jeżeli sami przymierzacie się do zakupu własnego laptopa, zajrzyjcie do poradnika stworzonego przez Shaki81. A co z innymi sprzętami? Możemy przeczytać między innymi o tanim, inteligentnym zegarku GoClever Chronos Eco i zapoznać się z porównaniem dwóch pendrive z dodatkowym złączem microUSB. Fani telefonów mogą też przeczytać, co dzieje się z Windows 10 Mobile. System ten ma być orężem Microsoftu w walce z Androidem. Życzymy powodzenia ;-)

A co z pozostałymi wpisami? Jeżeli posiadacie w domu stary komputer, warto dowiedzieć się, jak zagospodarować ten sprzęt. Warto także sprawdzić, jak skutecznie odzyskać ważne dane z dysku wykorzystując do tego darmowe oprogramowanie. Znacie asystenta głosowego Cortana? Ten dodatek do Windows 10 i Windows 10 Mobile ma swoją bogatą historię. Użytkownik wielkipiec postanowił ją opowiedzieć. Na koniec mamy coś dla zaawansowanych użytkowników – drugą część poradnika Cisco VIRL i garść informacji o VMWare.

© dobreprogramy