Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Zapraszamy do lektury ostatniego przed Świętami Bożego Narodzenia podsumowania blogów portalu dobreprogramy. Zobaczmy, o czym w minionym tygodniu pisali nasi użytkownicy.

Zwykle zaczynamy nasze podsumowanie od zagadnień sprzętowych – tym razem przyjrzyjmy się kwestiom programowym. Na dobry początek proponujemy rzut oka na najnowsze wydanie przestrzeni roboczej Plasma w środowisku graficznym KDE. Na blogach znajdziemy także przewodnik po Packet Tracer, aplikacji będącej symulatorem sieci i routerów Cisco, trzecią odsłonę cyklu poświęconego Cisco VIRL i relację z instalacji Linuksa na starszym, wyciągniętym z piwnicy komputerze. Z wpisów dowiecie się także, jak zdalnie zgrać z komputera podpiętego w sieci jakieś konkretne dane i co ciekawego jest w grach wideo. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z blogami mogą dowiedzieć się, jak poprawnie pisać recenzje na tego typu platformie. Wiedza ta przyda się przy walce o cenne nagrody, które co miesiąc dostają autorzy najlepszych wpisów.

Przejdźmy teraz do wpisów sprzętowych. Zaczynamy od laptopa Acer TravelMate P645-S, który na blogu przeszedł przegląd, ocenę podzespołów, testy wydajnościowe i otrzymał zestawienie wad i zalet. Nasi użytkownicy torturowali także inny sprzęt – komputer stacjonarny ASUS BT1AD, sporo od niego mniejszy Intel NUC i urządzenia przenośne HP Elite x2 1011 G1, Toshiba Portege Z20T i Lenovo Yoga 3 Pro. Na deser mamy dla Was recenzję telefonu Sony Xperia Z5 i odpornego modelu Discovery V8. Osoby ceniące bezpieczeństwo mogą zaś rozejrzeć się za urządzeniem do podtrzymywania napięcia, takim jak APC Smart-UPS C1500. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy