Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Witajcie! Kolejny tydzień za nami, czas więc podsumować wpisy, które w ostatnim tygodniu trafiły na nasze blogi. Z ciekawszych tematów już teraz możemy wymienić Chromebooki (laptopy z systemem Google) i drukarki 3D.

Prawie każdy z nas posiada jakieś urządzenie, które w zamierzchłych czasach Windows XP dzielnie nam służyło, zaś obecnie Windows 7 / 8 / 10 nie jest w stanie zrobić z niego użytku. Nie musimy jednak zastępować go nowym sprzętem – wystarczy skorzystać z poradnika karol221-10, by z wykorzystaniem maszyny wirtualnej korzystać ze starych urządzeń w nowych Okienkach.

Jeżeli lubicie gadżety i jesteście zapominalscy, koniecznie zapoznajcie się z Wistiki, brelokiem na bluetooth, który pozwoli Wam z łatwością zlokalizować własne klucze lub zagubiony w bałaganie telefon. Fani technologii powinni także koniecznie przeczytać recenzję Samsunga Galaxy S6 Edge+. Telefon ten to obecnie absolutna klasa premium, a jego cechą szczególną jest duży, wygięty ekran i świetny aparat. Bez wątpienia ciekawostką na naszym blogu jest Chromebook (wpis pierwszy i drugi) - przenośny komputer, w którym Google zastosował swój własny system operacyjny. Chromebooki są komputerami uwiązanymi do infrastruktury tej korporacji, z wykorzystaniem niemal wyłącznie webowych i chmurowych aplikacji i pełnej synchronizacji danych. Idea jest bardzo ciekawa – dane przechowywane są na serwerach, więc nawet po uszkodzeniu Chromeboka możemy kupić nowy model i rozpocząć pracę dokładnie w miejscu, w którym ją przerwaliśmy. Jeżeli nie mamy nic do ukrycia, to czemu nie ;-)

A co z pozostałymi tematami? Zaawansowani użytkownicy powinni zajrzeć do kolejnej odsłony poradnika tworzenia grafiki 3D w aplikacji Blender i zapoznać się z wpisem o druku 3D. Dowiemy się z niego, jak rozpocząć przygodę z tego typu technologią i czym różnią się drukarki za 2 i 20 tysięcy złotych. Co ważne, w tekście znajdziemy także relację z samodzielnego budowania drukarki 3D, co pozwala na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Na koniec zapraszamy Was do recenzji mobilnej strzelanki Unity-chan's Action Shooting, felietonu poświęconego magazynowi Amiga i tekstu poświęconego podatkowym problemom Apple. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy