Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, kolejne ciekawe teksty trafiły na blogi naszych użytkowników. W międzyczasie studenci zmagają się z maratonem egzaminów a nauczyciele udają się na zasłużony urlop. Ale nie odbiegajmy od tematu ;-)

Na początek zwracamy Waszą uwagę na wpisy sprzętowe – transmiter od TP-Linka do udostępniania Sieci przez biegnące w ścianie kable elektryczne, przenośny dysk twardy Transcend 2 TB i mobilny projektor ZTE SPRO 2. Warto wspomnieć także o historii kaset VHS, zapoznać się z relacją wymiany bateryjki CMOS w laptopie i dowiedzieć się, jak reanimować stary komputer stacjonarny. Warto dowiedzieć się również, jaka jest kondycja dostępnej cyfrowo telewizji i radia oraz co można zrobić z wykorzystaniem starej, polskiej latarki.

Przejdźmy do systemów operacyjnych i zobaczmy jak zdaniem użytkownika Berion prezentuje się obecnie system Windows. Oczywiście Microsoft cały czas pracuje nad swoim dzieckiem i wypuszcza kolejne testowe kompilacje tego OS-a. Zdaniem Walgav mobilne Okienka są całkiem przyjemne. Gdybyście jednak byli innego zdania, linuksowe systemy czekają na Was z otwartymi ramionami. Mamy także garść nowinek o komunikatorze iMessage oraz ciekawy wpis o kontenerach, które zawitały do Ubuntu.

Na koniec mamy dla Was nieco luźniejsze wpisy: miejsce, gdzie kończy się Internet, przegląd zagadnień nt. cyberbezpieczeństwa, korzystanie z Sieci w roamingu i oglądanie Euro na ipla. Polecamy także świetny wpis o Apple i Facebooku oraz przypominamy, że każdy autor bloga ma szanse na wygranie atrakcyjnych nagród.

© dobreprogramy