reklama

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Czas leci nieubłaganie i oto mamy ostatni dzień lipca. Zgodnie z naszym zwyczajem podsumujmy najciekawsze teksty minionego tygodnia. Jakie to ciekawe wpisy na blogach opublikowali nasi użytkownicy?

Tym razem zaczynamy nasze podsumowanie od urządzeń mobilnych. Na początek proponujemy pierwsze spojrzenie na telefon Moto X Force. Gdyby był on dla Was "za słaby", możecie skierować swój wzrok w stronę 5,5-calowego UMI Super z ekranem Full HD, szkłem Gorilla Glass 3, 8-rdzeniowym procesorem Helio P10 i 4 GB pamięci RAM. Tymczasem Microsoft szykuje się do wydania sporej aktualizacji Windows 10 w wersji desktop i mobilnej, o czym szerzej pisze AntyHaker. Fani fal radiowych powinni zapoznać się zaś z kolejnym wpisem okokok, zaś miłośników retro odsyłamy do historii Walkmanów. Przy tej okazji trzeba wspomnieć o recenzji dobrej klasy słuchawek Parrot Zik 3. Największym pogromcą kaseciaków okazały się płyty CD wyparte później przez odtwarzacze plików, których rewolucję zapoczątkował iPod od Apple. Ostatnio ten amerykański gigant notuje słabsze wyniki sprzedaży, o czym w swoim podsumowaniu finansowym pisze macminik. W trzecim kwartale tego roku Apple zarobiło na czysto "tylko" 7,8 miliarda dolarów zwiększając swój zapas wolnych środków do "zaledwie" 231,5 miliardów dolarów w gotówce i 68,9 miliardów dolarów w papierach dłużnych.

A co z pozostałymi tematami? Mamy kolejną odsłonę kursu akademickiego od themamuth (część 2, część 3) i praktyczne spojrzenie na FreeBSD jako desktopowy system operacyjny. Polecamy Wam także kompendium wiedzy o bezpieczeństwie danych, wpis o światłowodach i historię o krzemowej pieczeni. A gdybyście chcieli stworzyć super szybki dysk przenośny, koniecznie zajrzyjcie do najnowszej publikacji bachusa. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama