Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak ten czas leci! Mamy już za sobą drugi tydzień nowego roku, najwyższa pora podsumować najciekawsze wpisy na blogach naszych użytkowników. O czym pisali blogerzy dobrychprogramów?

Zacznijmy nietypowo, bo od gier komputerowych. Na początek przyjrzyjmy się Steep, produkcji pozwalającej wcielić się nam w narciarza. Jeżeli wolicie sobie trochę postrzelać, zainteresujcie się Call Of Duty: Infinite Warfare. A może lubicie sandboxy, lecz GTA V już Was znudził? Zajrzyjcie zatem do świata Watch Dogs 2, który zdaniem lordjahu prezentuje się całkiem okazale. Fani staroszkolnych gier pokroju Diablo powinni zaś zainteresować się polską produkcją o wiele mówiącym tytule Book of Demons.

Przejdźmy do kolejnego, bardzo popularnego wśród blogerów tematu – telefonów komórkowych. W tej materii proponujemy rzut oka na smartfon Xiaomi Redmi 4 i Blackview P2 oraz test telefonu ZUK Z2 z procesorem Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM i 5-calowym ekranem Full HD. Jeżeli chcecie kupić produkt bardziej rozpoznawalnej firmy, możecie zainteresować się Sony Xperia E5. Osoby z zasobnym portfelem mogą zaś kupić produkt kultowego Apple. Bloger macminik postanowił przypomnieć, jak wyglądała droga tej korporacji do wypuszczenia na rynek własnego telefonu.

Sporo miejsca w ostatnich dniach poświęcono na zagadnienia programistyczne. Użytkownik biomen opublikował szereg wpisów o tej tematyce. Wymienić należy tutaj takie publikacje jak integracja PhysicsFS z SFML, rysowanie ciał Box2D z użyciem SFML, Wrapper na ciało Box2D i render SFML, postać gracza w aplikacji Box2D/SFML, Kolizje, poprawki czyli rzeźbienia gry w Box2D/SFML ciąg dalszy, obiekt przeciwnika w grze Box2D/SFML i dziennik wielozdarzeń w aplikacji SFML/Box2D. Na blogach dowiecie się także, jak stworzyć prostą grę opartą o... HTML i CSS i w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z aplikacjami Universal Windows Platform. Polecamy także wprowadzenie do frameworka Vue.js (część 1, część 2, część 3 i zestawienie bibliotek), poradnik dotyczący zabezpieczania sieci ethernet i relację ze stawiania serwera na płycie mITX. A co z pozostałymi tematami? Bardzo przypadł nam do gustu tekst o chargeback, kolejna odsłona serii Pani Krysia z księgowości oraz test kamery Logitech C922 Pro Stream i Panasonic HC-V160. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy