Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, czas więc podsumować najciekawsze wpisy na blogach użytkowników dobrychprogramów. O czym pisali nasi blogerzy? Sprawdźmy!

Na początek przyjrzyjmy się kwestii żywych trupów i ogromnego rynku, który napędzają zombie. Te martwe, kierujące się jedynie instynktem postacie są bohaterami wielu seriali, filmów, książek, komiksów a także gier, czego dobrym przykładem jest produkcja The Walking Dead. Żywe trupy spotkamy także często w zakurzonych szafach informatyków. Wielu z nas ma jakiś stary sprzęt, który przy odrobinie inwencji mógłby ożyć. Tak jak należąca do redakcyjnego kolegi Krogulca drukarka HP LaserJet 4P. Status żywego trupa można przypisać także oprogramowaniu, które jakiś czas temu działało, ale dziś już praktycznie nikt z niego nie korzysta. Taki zestaw oprogramowania znajdziemy między innymi w starszych komputerach przenośnych Apple. Użytkownicy mogli na nich korzystać z pakietu biurowego Claris Works (później: Apple Works), Microsoft Office i edytora Nisus Writer.

Wróćmy z tej podróży w czasie do teraźniejszości i zastanówmy się, jak rozszerzenia WebExtensions wpłyną na przyszłość przeglądarki Firefox oraz co Mozilla planuje w przyszłości wprowadzić do swojego dziecka. Jeżeli lubimy pracować z materiałem wideo, być może spodoba się nam pakiet aplikacji Director Suite 5. Programiści mogą poczytać o konferencji 4Developers i wykrywaniu wycieków do pamięci w aplikacjach C++. Na koniec odsyłamy Was do recenzji aplikacji e-pity 2016 i testu elektrycznej deskorolki Skymaster Wheels Offroad. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy