Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Czas podsumować mijający tydzień na blogach dobrychprogramów. O czym pisali nasi użytkownicy?

Zaczynamy tradycyjnie od sprzętu. Tym razem przyglądamy się karcie Wi-FI za 10 zł. Co potrafi urządzenie za tak niewielkie pieniądze? Przetestujmy także karty pamięci z różnych epok, które sprawdzał pamix. Mamy okazję przyjrzeć się również odświeżonym retro-sprzętom, przeczytać recenzję telefonu Sony Xperia XZ Premium i poznać możliwości nowego BMW serii 5. Fanom kryptografii polecamy tekst autorstwa wielkipiec oraz lekturę artykułu o polskiej maszynie szyfrującej TgS-1 DUDEK. Oczywiście żadne szyfry nie pomogą, gdy słabym ogniwem jest człowiek, czego dowodzi wpis Praktyka bezpieczeństwa IT.

Z lektury blogów dowiecie się także, jak można kreatywnie wykorzystać e-maile, czym jest Legalna Kultura oraz jakie możliwości ma Asystent od Google. Polecamy także rzucić okiem na nowinki w testowych wydaniach Windows 10 oraz sprawdzić, co może nam zaoferować gra Serial Cleaner.

Ciekawie prezentuje się ponadto wpis Sensacja — manipulacja oraz relacja z naprawy drukarki HP Color LaserJet 2600n.

Osobny akapit trzeba poświęcić urządzeniom Synology. NAS tej firmy możemy wykorzystać do wielu celów: udostępniania multimediów w domowych urządzeniach czy przechowywania kopii zapasowych cennych danych. Możemy postawić na tym urządzeniu własną chmurę na kształt Dropboxa. NAS może wyręczyć także nasz komputer podczas pobierania plików, ich kopiowania z nośników wymiennych, blokowania reklam i innych czynności. Warto poznać możliwości konkretnego modelu NAS od Synology o oznaczeniu DS216Play – jego dokładny opis znajdziecie w tekstach miggi, Shaki81, arlid i vera109.

Na koniec prezentujemy Wam grę planszową XCOM oraz zapowiadamy zmiany, jakie wkrótce pojawią się w naszych konkursach blogowych. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy