reklama

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Kolejny tydzień za nami, czas więc podsumować najciekawsze publikacje naszych użytkowników na platformie blogowej dobrychprogramów. O czym tym razem napisaliście?

Na dobry początek mamy dla Was historię systemu operacyjnego OS/2, który swego czasu konkurował z raczkującym dopiero Windowsem, a umarł wraz z ostatnią aktualizacją z 2001 roku. Ciekawie prezentuje się także historia gry Manic Miner oraz sprzętu, na którym można było ją odpalić. Kolejnym przykładem oprogramowania, które powoli przechodzi do historii, są klienty poczty, których przedstawicielem jest popularny The Bat. Aplikacje pocztowe są wypierane przez ich webowe odpowiedniki, czego najlepszym przykładem jest popularność Gmaila. Usługi Google spotykamy zresztą na każdym kroku, o czym wspomina we swoim tekście marcinek1993. Kończąc z kwestiami softwarowymi polecamy Wam także aplikację ułatwiającą zapamiętywanie: Anki oraz recenzję gry Serious Sam's Bogus Detour.

Przejdźmy do wpisów sprzętowych i testu niedrogiej, kosztującej 40$ smartopaski Cubot S1. Fani przyspieszania komputera na pewno docenią test dysku SSD ADATA SU900. Na blogach znajdziemy ponadto mysz bezprzewodową Logitech MX Anywhere 2S oraz relację z naprawy drukarki HP D5160. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama