Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień za nami, podsumujmy więc aktywność użytkowników dobrychprogramów na naszej platformie blogowej.

Zacznijmy od kwestii sprzętowych, czyli od... trackballa. Nie wszyscy wiedzą, że kiedyś dominacja myszy wcale nie była taka oczywista i tego typu urządzenia miały swoich zwolenników. W tamtych czasach graliśmy w różne retro-gry, gdyż dla nas retro-grami był Pong i inne produkcje dostępne na retro-konsolach. Korzystało się także z retro-drukarek. Cofając się maszyną czasu jeszcze bardziej dotrzemy do polskiej Enigmy. A gdyby tak skupić się na czymś nowocześniejszym?

Za około 800 zł kupimy w Chinach niewielki, 13-calowy laptop YEPO 737S. Z tego kraju pochodzi także bezramkowy smartfon Xiaomi Mix oraz wiele jego tańszych klonów. Jeżeli szukacie niewielkiego telefonu, który łączy przyzwoite parametry i dobrą cenę, być może spodoba się Wam Elephone P8 Mini. Polecamy także rzut oka na aparat Panasonic GX800K i dwa wpisy poświęcone NAS-owi Synology DS216j (część 1, część 2). Mamy również relację z budowy własnego UPS-a, nieudane zakupy na Allegro i kolejny odcinek serii Specjalista ds. teleinformatycznych.

A co z oprogramowaniem? Nasi użytkownicy sprawdzili między innymi, jak Firefox radzi sobie z wieloma procesami, jak "od kuchni" wygląda kompresja plików graficznych i czy da się zmusić system Apple do innego niż natywne skalowania rozdzielczości. Fani Linuksa mogą poczytać o KDE neon i zapoznać się z wywiadem z Richardem Stallmanem. Mamy także ciekawy felieton o lajkowaniu, tekst o kreatywnym wykorzystaniu komputerowych wentylatorów i informacje o nowych, testowych wydaniach Windows 10 oraz wyłączeniu MSN. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy