reklama

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Czas podsumować najciekawsze wpisy na blogach dobrychprogramów. Jakie teksty zasługują na szczególne wyróżnienie?

Na początek przyjrzyjmy się siedzibie firmy Apple, która przez lata ewoluowała z garażu w domu rodziców Steve'a Jobsa do gigantycznych rozmiarów, supernowoczesnego Apple Park. Nowy dom korporacji to istny kolos, a jego budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Budynek zbudowany został na planie koła i jest ostatnim projektem nieżyjącego już charyzmatycznego szefa Apple. Całość ma kosztować około 5 miliardów dolarów.

Warto zapoznać się także z historią komputerów PC – jak to się stało, że dziś możemy złożyć komputer z gotowych elementów i nie potrzebujemy do tego niczego poza śrubokrętem? W innych typach urządzeń takie cuda są niemożliwe. Telewizory, telefony, pralki, lodówki, sprzęt audio, wszystko to jest skonstruowane w taki sposób, by użytkownik tam nie majstrował. A komputer? Możemy w nim zmienić niemal każdą część i są one w dużej mierze kompatybilne między sobą. To oczywiście pewne uproszczenie, ale fakt jest faktem. W komputerach możemy grzebać, wolne sloty i złącza aż proszą się o wykorzystanie. Czy to samo możemy zrobić w większości innych urządzeń? Zdecydowanie nie!

Przejdźmy do telefonów komórkowych. Tym razem na blogi trafiły dwa skrajnie różne modele. Pierwszym jest ekskluzywny, bardzo wydajny i ciekawie zaprojektowany Samsung Galaxy S8+. Mamy tutaj 6,2-calowy, zakrzywiony na krawędziach ekran, 4 GB pamięci RAM i bardzo wydajny procesor. Jest też świetny aparat i ładowanie bezprzewodowe. I tylko cena – 3900 zł – zniechęca do zakupów. Tymczasem chiński NOMU oferuje klientom pancerny 4,7-calowy smartfon S30 Mini ze szkłem Gorilla Glass 3 w cenie około 550 zł. Telefon ten jest oczywiście ponadprzeciętnie odporny, ma Androida 7.0, procesor MediaTek, 3 GB pamięci RAM i nie boi się kontaktu z wodą.

Na koniec mamy dla Was relację z konkursu Ogól naczelnego autorstwa darek719, kamerę Petcube Play dla domowych zwierząt oraz ciekawy felieton wielkipiec poświęcony zagadnieniu generowania liczb losowych. Losowanie przez komputery liczb czy dowolnych innych wartości jest o tyle problematyczne, że od samego początku były one projektowane w taki sposób, by absolutnie wykluczyć możliwość błędu przy obliczaniu wyniku. Aż tu nagle oczekujemy od tej maszyny, że niczym Lotto, zwróci nam na żądanie kompletnie przypadkowe wartości. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze

reklama