Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Czas podsumować najciekawsze wpisy na blogach dobrychprogramów. O czym pisali nasi użytkownicy w ostatnim tygodniu?

Na początek zastanówmy się wspólnie z Dewix, czemu tak niewiele smartfonów posiada czarno-biały moduł aparatu. Coraz więcej telefonów posiada dwa zestawy foto i aż się prosi, by jednym z nich był dobrej jakości układ monochromatyczny. Jeżeli używacie w swoim telefonie nakładki graficznej MIUI, na pewno zetknęliście się z problemem ikon. Otóż łącząc MIUI z zewnętrznym laucherem często tracimy oryginalne ikony. Z problem tym poradził sobie wojtekadams – warto przeczytać, jak tego dokonał. A jeżeli macie ochotę schudnąć i zrzucić zbędne kilogramy akurat na lato, koniecznie sięgnijcie po smartopaskę. Tylko jaką by tu kupić? Bloger lordjahu szczegółowo zrecenzował dla Was Samsung Gear Fit2 Pro. Za gadżet zapłacicie niecałe 900 zł.

Korzystając z Internetu powinniśmy wiedzieć, jakie niebezpieczeństwa czają się na nas w zakamarkach Sieci. Jednym z potencjalnych zagrożeń jest scam, czyli różnego typu wyłudzenia za pośrednictwem Internetu. Tego typu oszustwa są możliwe nawet w grach sieciowych, takich jak CS:GO, co udowadnia we swoim wpisie djDziadek. O samym Internecie i mitach z nim związanych przeczytacie w tekście użytkownika karol221-10. Dowiecie się z niego między innymi, czy nasza globalna sieć jest niezniszczalna i czy zapewnia swoim użytkownikom anonimowość. Zaawansowani użytkownicy mogą się także zapoznać w publikacją themamuth poświęconą pisaniu skryptów bash.

Wiele czynności wymusza na nas intensywne korzystanie z klawiatury. Osoby tworzące spore ilości tekstu potrzebują więc wygodnego narzędzia pracy, jakim bez wątpienia jest bezprzewodowa Logitech Advanced MK540. Może się ona pochwalić dużą trwałością i klawiszami o niskim profilu skoku, co pozwala pisać szybko i względnie cicho. Polecamy także Waszej uwadze szczegółowy opis kolejnej, testowej kompilacji Windows 10, tym razem z gałęzi Redstone 5. Przy okazji odsyłamy Was do historii powstania Microsoftu, bez którego nie moglibyśmy opisywać dziś systemu Windows. Na koniec przypominamy Wam o zbliżającej się imprezie ColdZlot 2018 i zapraszamy do lektury kolejnej fotorelacji Signomi. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy
s