reklama

Czytnik ekranu Window-Eyes dla niewidomych użytkowników Office'a dostępny za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft, przy współpracy z GW Micro, udostępnił niedawno Window-Eyes — czytnik ekranu dla osób niedowidzących i niewidomych, mający ułatwić im codzienną pracę z komputerem. Obie firmy deklarują, że oprogramowanie będzie całkowicie darmowe dla wszystkich osób, które posiadają legalną wersję pakietu Office 2010 (lub nowszą).

Oprogramowanie jest obecnie dostępne w 18 językach, obsługuje wszystkie wersje Windowsa (poczynając od XP). Na stronie GW Micro możemy się dowiedzieć, że Window-Eyes wspomaga nie tylko pakiet Office, ale także przeglądarki Internet Explorer lub Mozilla Firefox, dokumentację HTML, posiada zdolność czytania tekstu pod kursorem w trakcie jego poruszania oraz potrafi komunikować się z wieloma dostępnymi na rynku urządzeniami wykorzystującymy alfabet Braille'a. Ponadto GW Micro oferuje użytkownikom Window-Eyes centralę skryptów, w której można znaleźć skrypty do popularnych programów, na przykład Winampa, Skype'a czy iTunes.

Program można pobrać ze specjalnej strony. Dla osób bez zainstalowanej wersji Microsoft Office z ważną licencją, program uruchomi się w 30-minutowej wersji demonstracyjnej.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama