reklama

Czyżby Google był zazdrosny o Acera?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Acer i Alibaba przymierzali się do wypuszczenia na rynek smartfona CloudMobile A800, mieli już nawet zaklepany termin konferencji prasowej w Szanghaju. Niestety trzeba było wszystko odwołać. Jeśli informacje podawane przez NASDAQ nie wprowadzają w błąd, powodem perypetii z nowym smartfonem Acera jest… zazdrosny Google.

CloudMobile A800 miał działać pod kontrolą rozwiniętego przez należącą do Alibaby firmę AliCloud systemu Aliyun OS — opartego na Linuksie systemu mobilnego, często nazywanego Androidem Wschodu, kompatybilnego na poziomie binarnym z Androidem, ale nastawionego na pracę z usługami w chmurze (ciągła synchronizacja danych, dysk sieciowy, aplikacje webowe). Jednak premiery nie będzie, gdyż Google wyraził zaniepokojenie tym smartfonem. Informator z Alibaby, który wolał pozostać anonimowy, twierdzi, że Google wyraził nie tyle obawy, co groźbę. [...] jeśli produkt będzie działał pod kontrolą Aliyun OS, Google zerwie związaną z Androidem współpracę i licencjonowanie innych technologii swojemu partnerowi — został rzekomo powiadomiony Acer.

Niewykluczone, że to zdanie jest wyrwane z kontekstu i zostało źle zinterpretowane, a tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego. Acer informuje, że nadal chce zaprezentować ten model smartfona z systemem Alibaby i będzie negocjował z Googlem, Google zaś nie skomentował plotek. Niejasne pozostaje również dlaczego informacja wyszła od pracownika Alibaby, a nie Acera. Premiera CloudMobile A800 została jednak odłożona, więc coś jest na rzeczy. Pozostaje poczekać na oficjalne wyjaśnienia Google i Acera.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić