reklama

DAVID-laserscanner 3.0 z obsługą nowych metod skanowania

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazało się wydanie 3.0 darmowej aplikacji do tworzenia obiektów trójwymiarowych z obrazu przechwytywanego przez kamerę — DAVID-laserscanner.

DAVID-laserscanner 3.0 to zaawansowane narzędzie, za pomocą którego możemy tworzyć obiekty trójwymiarowe korzystając z domowej kamery. Obsługa narzędzia jest prosta, aby rozpocząć pracę należy przygotować sobie specjalne tło, zwykłą kamerę internetową i oczywiście obiekt do skanowania np. posążek, kubek czy też inną, dowolnie wybraną rzecz. Następnie obiekt należy ustawić w sposób prezentowany na zdjęciu i przystąpić do skanowania. Zeskanowane obiekty można zapisać do formatu Alias Wavefront OBJ.

W najnowszej wersji aplikacji pojawiło się sporo zmian, przede wszystkim wprowadzono obsługę zarówno metody Laser Scanning jak i Structured Light Scanning. Twórcy programu odświeżyli interfejs, uproszczając jego wygląd i ułatwiając nawigację, oraz zmieniając ikony programu na bardziej współczesne. W ramach Structured Light Scanning ułatwiono między innymi obsługę kalibracji kamery, dostępnych jest też więcej fal sinusoidalnych, co pomaga ustawić jasność. Efekty wprowadzonych zmian jak i samo działanie programu można obejrzeć na klipie wideo. Pełna lista zmian w DAVID-laserscanner 3.0 dostępna jest na oficjalnym forum programu.

DAVID-laserscanner 3.0 można pobrać za darmo z naszego portalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Inne programy graficzne.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić