r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DB Express-C - kolejna bezpłatna baza od potentata

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdrowa konkurencja potrafi czynić cuda - już trzeci gigant zdecydował się na udostępnienie całkowicie bezpłatnej wersji swojej bazy danych. Po ukazaniu się Oracle Database 10g Express Edition i Microsoft SQL Server 2005 Express Edition przyszedł czas również na rozwiązanie IBM - DB Express-C.

DB Express-C niczym nie różni się od swego komercyjnych odpowiedników poza limitami sprzętowymi jej wykorzystania. W stosunku do swych konkurentów firm Oracle i Microsoft, które wprowadziły w zasadzie identyczne ograniczenia w swych bezpłatnych bazach (systemy jednoprocesorowe z maks. 1 GB pamięci RAM i 4 GB objętości bazy) IBM poszedł znacznie do przodu. Ograniczenie to system oparty na maksymalnie dwóch procesorach i posiadający maksymalnie 4 GB pamięci RAM. Ponadto IBM nie wprowadził ograniczeń w zakresie wielkości obsługiwanej bazy.

DB Express-C zarówno w wersji dedykowanej dla platformy Windows jak również Linux pobrać można ze strony IBM, tam można także znaleźć więcej informacji o produkcie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.