r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DBDesigner 4.0.5.6

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia bazodanowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

DBDesigner to darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, służące do wizualnego projektowania i modelowania baz danych. Narzędzie to stworzone zostało głównie z myślą o bazach MySQL, ale obsługuje również inne rozwiązania takie jak SQLite, MSSQL, Oracle, ODBC i nie tylko.

Galeria programu

Obsługa programu przypomina nieco obsługę programów graficznych - z panelu po lewej stronie użytkownik wybiera odpowiednią opcję (tabela, rejon, połączenia między tabelami), a następnie umieszcza obiekt na obszarze roboczym, gdzie można poddać go dalszym zabiegom. W łatwy sposób można wzbogacić dodaną wcześniej tabelę o wszelkie dane, wskazać klucze, relacje między poszczególnymi tabelami - w razie pomyłki lub konieczności wprowadzenia zmian, każdą wartość obiektu można bezproblemowo zmienić w dowolnym momencie.

DBDesigner 4 może także połączyć się bezpośrednio z bazą danych, dzięki czemu możemy wprowadzić zapytania w języku SQL do bazy celem sprawdzenia jej zachowania. Twórcy zaimplementowali również możliwość wykorzystania inżynierii wstecznej dla baz MySQL oraz systemy tworzenia raportów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 13.09.2016 09:57

@darek719: nie prawda

darek719   38 #1 30.10.2015 10:59

dobry program, występuje też w wersji portable

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.