DBDesigner

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DBDesigner to darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, służące do wizualnego projektowania i modelowania baz danych. Narzędzie to stworzone zostało głównie z myślą o bazach MySQL, ale obsługuje również inne rozwiązania takie jak SQLite, MSSQL, Oracle, ODBC i nie tylko.

Obsługa programu przypomina nieco obsługę programów graficznych - z panelu po lewej stronie użytkownik wybiera odpowiednią opcję (tabela, rejon, połączenia między tabelami), a następnie umieszcza obiekt na obszarze roboczym, gdzie można poddać go dalszym zabiegom. W łatwy sposób można wzbogacić dodaną wcześniej tabelę o wszelkie dane, wskazać klucze, relacje między poszczególnymi tabelami - w razie pomyłki lub konieczności wprowadzenia zmian, każdą wartość obiektu można bezproblemowo zmienić w dowolnym momencie.

DBDesigner 4 może także połączyć się bezpośrednio z bazą danych, dzięki czemu możemy wprowadzić zapytania w języku SQL do bazy celem sprawdzenia jej zachowania. Twórcy zaimplementowali również możliwość wykorzystania inżynierii wstecznej dla baz MySQL oraz systemy tworzenia raportów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 13.09.2016 09:57

@darek719: nie prawda

darek719   42 #1 30.10.2015 10:59

dobry program, występuje też w wersji portable