DESIGNER X4 - profesjonalne projektowanie w Corelu

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel udostępniła kolejną wersję pakietu Corel DESIGNER Technical Suite. Nowa wersja oznaczona została symbolem X4 co oznacza, że pominięto w numeracji trzynastkę (czy też X3). Na następcę wersji dwunastej przyszło czekać zwolennikom DESIGNERA przeszło 2 lata.

W skład najnowszej edycji pakietu narzędzi do projektowania i dokumentacji technicznej, oprócz najważniejszego - Corel DESIGNERA X4, weszły również: Corel PHOTO-PAINT X4 do obróbki grafiki rastrowej, Corel PowerTRACE X4 do konwerwsji grafiki rastrowej w wektorową, Right Hemisphere Deep Exploration 5.5 CSE przeznaczony do konwersji przestrzennych modeli w grafikę dwuwymiarową oraz Corel CAPTURE X4 do tworzenia zrzutów ekranowych.

Bazowy program pakietu, Corel DESIGNER X4, pozwala na wygodną i efektywną pracę zarówno z dokumentami we własnym formacie jak i z przeszło 100 innymi uznanymi na rynku standardami m. in. SVG, CDR, AI, 3DS, VRML, U3D, SketchUp czy z formatami DWG/DXF z AutoCADa (r2.5 - v2009). Nowa wersja została wzbogacona również o obsługę formatu RAW (przeszło 300 modeli aparatów cyfrowych). Z bogatą listą nowości zapoznać się można na stronie producenta.

Cena pełnej wersji skalkulowana została na poziomie 999 USD, a upgrade 499 USD. Wersję testową pakietu Corel DESIGNER Technical Suite X4 (edycja multilanguage: angielski, niemiecki i francuski) pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Programy do projektowania CAD.

© dobreprogramy