r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DIMPLE – naklejka NFC z przyciskami, których brakuje smartfonom

Strona główna AktualnościSPRZĘT

NFC jest funkcją telefonu, o której wielu nie słyszało lub po prostu jej nie używa. Zbliżeniowa technologia może zostać wykorzystana do płatności elektronicznych ale także do wielu innych czynności. Z takiego założenia wyszli producenci DIMPLE, przycisków NFC, na które zbiórka wystartowała właśnie w serwisie Indiegogo.

Niedawno pisaliśmy o MIKey, które jest przyciskiem umieszczanym w wejściu słuchawkowym. DIMPLE jest podobną koncepcją. To mała naklejka z czterema fizycznymi przyciskami, które aktywują zaprogramowane za pomocą specjalnej aplikacji funkcje jak np. zrobienie zdjęcia, włączenie latarki, czy wysłanie wiadomości do najbliższych. Przyciski nie wymagają zewnętrznego zasilania, gdyż generują prąd z naciśnięć i mogą być używane w dowolnym miejscu urządzenia oraz wraz z innymi naklejkami. DIMPLE będzie w pełni zintegrowane z Taskerem, a programiści dostaną w swoje ręce SDK, które umożliwi tworzenie oprogramowania współpracującego z naklejką.

r   e   k   l   a   m   a

Projektanci DIMPLE pragną uzbierać 43 tysiące dolarów, które pozwolą sfinalizować masową produkcję. W tym momencie twórcy zebrali nieco ponad 12 tysięcy. Jeżeli zbiórka zakończy się sukcesem, to powinniśmy ujrzeć DIMPLE w sierpniu 2014 roku. Cena naklejki jest ustalona na 27 dolarów. Zainteresowani mogą śledzić projekt na oficjalnej stronie internetowej.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.