DVB Dream 3.7.1

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Odtwarzacz strumieni audio/wideo nadawanych przez sygnał satelitarny we wszystkich standardach telewizji cyfrowej DVB.

Program umożliwia wyświetlanie elektronicznego programu telewizyjnego, teletekstu, obsługuje przełączniki DiSEqC i obrotnice, pozwala również na nagrywanie transmisji do kilku formatów, w tym MPEG. Ciekawą opcją aplikacji jest nadawanie strumienia audio/wideo w sieci lokalnej. Do poprawnej pracy DVB Dream wymagana jest, oprócz oczywistej w tym przypadku anteny satelitarnej, także jeden z kilkunastu modeli specjalnych kart do odbioru telewizji satelitarnej (Skystar2, Airstar2, Cablestar2, Twinhan, Pinnacle). Listę kanałów można umieszczać zarówno po prawej jak i lewej stronie, DVB Dream oferuje również zaawansowane segregowanie kategorii.

Funkcjonalność programu poszerza spora ilość pluginów (wtyczek), które można pobrać ze strony producenta.

Uwaga!

  1. Lista wspieranych urządzeń znajduje się na stronie projektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Rozwijany od ponad 10 lat, doczekał się wielu możliwości, wspiera nagrywanie, skanowanie kanałów razem z blindscanem, wtyczki MDAPI, grupowanie stacji
Niewspółmiernie drogi w porównaniu do bezpośredniej konkurencji jak ProgDVB, rozwój od ok. roku wyraźnie zwolnił, autor szuka innych metod zarobku
ocena użytkownika
26.12.2019 00:57 • Recenzja do wersji 3.2

Kiedyś jeden z liderów tego typu aplikacji - nadal oferuje potężne możliwości, wspiera wszystkie istotne technologie, w tym odbiór kanałów SD, HD i UHD 4K z kodekami MPEG-2, H.264 i HEVC. Gotowy do bardziej zaawansowanych instalacji antenowych z obrotnicami itp. wspiera DiSEqC, SCR/Unicable/dLNB. Obsługuje bogatą gamę urządzeń - zapewne większość kart DVB do PC obecnych na rynku, w tym popularne w Polsce modele TBS. Aplikacja pozwala na nagrywanie, timeshift, podgląd elektronicznego przewodnika programowego EPG, rezerwowanie zdarzeń. Kanały na liście można fajnie grupować wg różnych kategorii, tworzyć ulubione. Wspierane są wtyczki MDAPI, chociaż teraz za wiele tego nie zostało... Skanowanie obejmuje także sprzętowy blindscan, jeśli urządzenie ma taką funkcjonalność.
Niestety autor ma skromne zasoby czasowe na rozwój, od roku mało co się w ogóle dzieje. Z DVB Dream chciał zrobić stałe zajęcie, więc przeszedł na model płatny, ale cena jest naprawdę zaporowa (obecnie ok. 200 zł), aplikacja jest droższa nawet niż bezpośredni konkurent ProgDVB, nie wspominając, że są darmowe alternatywy o równie bogatych możliwościach, jak np. SmartDVB. Na forum autor rozważał pójście dalej w np. model abonamentu - to sprawia, że przyszłość projektu jest na ten moment trochę niejasna.
Uwaga: wersja trial ma potężne ograniczenia, wyłącza się, ma zablokowane wiele funkcji, zasadniczo niewiele da się przetestować przed zakupem, co też nie ułatwia podjęcia decyzji.
Gdyby nie płatny model dystrybucji i niejasna przyszłość to dałbym nawet i 5 gwiazdek, ale tak - trójeczka...

Dużo funkcji, mozliwość podglądu kilku stacji jednocześnie, możliwe ręczne wyszukiwanie kanałów.
Problemy z nagrywaniem
ocena użytkownika
05.01.2014 20:47 • Recenzja do wersji 2.5

Program bardzo rozbudowany, najlepszy jaki miałem. Jedyną i to dość duża wadą, są problemy z nagrywaniem, mam wolne 500GB a on wyświetla komunikat, że mało miejsca. inne programy nie mają z tym problemu Total Media 3.5 czy WMC.