DVD Audio Extractor 7.6.0

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DVD Audio Extractor to proste w obsłudze i wieloplatformowe narzędzie, które umożliwia wyodrębnienie ścieżki dźwiękowej z filmu DVD, a następnie zapisanie jej na dysku komputera w jednym z najpopularniejszych formatów - OGG, MP3, WAV, ALAC lub FLAC.

Program bardzo dobrze radzi sobie z obsługą nośników zabezpieczonych przed kopiowaniem, a także tych, które dysponują więcej niż jedną wersją językową ścieżki dźwiękowej. Wspiera on wszystkie formaty audio stosowane w przypadku płyt DVD-Audio oraz DVD-Video: MLP (Meridian Lossless Packiing), LPCM (Linear Pulse Code Modulation), DTS (Digital Theater Systems), Dolby Digital (AC-3) i MPEG2.

W zależności od wybranego formatu wyjściowego DVD Audio Extractor pozwala zapisać dźwięk w standardzie Mono, Stereo, Joint Stereo lub 5.1 Surround. Gdy rippujemy ścieżkę dźwiękową do nieskompresowanego pliku WAV dostępne opcje pozwalają na stosowanie nieograniczonej liczby kanałów, 8, 16 lub 24 bitowych z funkcją zapisu każdego kanału do osobnego pliku. Zoptymalizowany silnik przetwarzania pozwala skopiować pełną ścieżkę dźwiękową w około 10% normalnego czasu odtwarzania.

DVD Audio Extractor wyposażony został w prosty interfejs graficzny. Proces zgrywania ścieżki dźwiękowej to zaledwie 4 proste kroki w domyślnym kreatorze. Po uruchomieniu programu i włożeniu do napędu płyty DVD wybieramy interesującą nas wersję językową (o ile dostępnych jest więcej niż jedna) i zaznaczamy na liście rozdziały, z których dźwięk zostanie wyodrębniony i zapisany na dysku. Następnie dokonujemy wyboru wyjściowego formatu oraz dostosowujemy jego podstawowe opcje (m.in. liczbę kanałów, wartość bitrate, VBR i ABR), wskazujemy gdzie plik z ścieżką audio ma zostać zapisany, poziom normalizacji dźwięku oraz czy wygenerowana ma zostać playlista M3U. Kolejny etap to już rippowanie dźwięku na dysk komputera. DVD Audio Extractor oferuje także prosty edytor metadanych.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni. Nie posiada ona żadnych ograniczeń funkcjonalności.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 05.03.2018 14:16

@ Prince-Goro - Z tą jakością płyt audio przy DVD to nie całkiem racja.Owszem,jak piszesz DVD i jego system wgrywania na to pozwala.Lecz na naszym terytorium mamy takie niechlujstwo techniczne od dystrybutorów,że ,,polskie wydania,, dla filmów mogą być wzorcem pokazowym - jak się marnuje opcję DVD.Miałem kiedyś dostęp do niemieckich wydań z ich wypożyczalni,a koleją rzeczy te same filmy z polskich wypożyczalni.No pokazówka dziadowstwa z naszej strony.To dotyczy niestety tez blu-ray i wszelakiej maści przekazów medialnych typu - naziemna tv,a zwłaszcza dźwięk.Nikt tego nie kontroluje,bo nie odbiorców ,,wychowanych,,na takiej technice odbiorczej.Czyli,jaki pan taki jego kram.

Prince-Goro   4 #2 04.03.2018 18:49

@MarekVite (niezalogowany): Jeśli sam chcesz wypalać płyty Dvd-audio to najlepiej sporzystaj z programu Corel dvd movie factory 6 bądź 7 niestety rzadko który sprzęt stacjonarny ma możliwość odtwarzania takich płyt (sprzęt z wyższej półki) a co do komputera to musiałbyś posiadać kartę dźwiękową co najmniej Soundblaster X-FI extreme music bądź jakiś jej wyższy model np Fatality karty te wspierają ten format.Same płyty dvd-audio mają nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku 24bity/192000 Hz dla dźwięku stereo i 24bity /96000 HZ dla wielokanałowego także jest to jakość studyjna jaka już dawno powinna być standartem.

  #1 08.12.2015 23:53

Nie ma ani mru, mru o wypalaniu CDA/DVD wielokanałowych, 5.1 . Wszyscy pomijają ten temat !!! . Wpychają do Polski , intelektualne ŚMIECI !!!