DX-Ball 1.09

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DX-Ball to jeden z najpopularniejszych bezpłatnych klonów kultowego Arkanoida, który prosty pomysł odbijania paletką piłeczki w celu zbicia obiektów na ekranie wzbogacił o wiele nowych elementów. Nie tylko do przebycia mamy tu dziesiątki kolorowych oraz zmyślnie zaprojektowanych etapów, ale też gracza nie podirytują raczej przestoje w rozgrywce. Moce specjalne ułatwiają zabawę, niejednokrotnie przyśpieszając tok gry.

Odwieczny problem trafienia w ostatnią cegiełkę na ekranie rozwiązano przykładowo automatycznym jej zniszczeniem przez piorun, jeśli jakoś nie dajemy rady sami tego dokonać. Poza tym mamy gęsto wypadające z bloczków piłki specjalne, jak choćby wybuchająca lub przenikająca, oczywiście rozszczepienie piłki, działko laserowe czy wydłużenie paletki. Efekty mogą się też nakładać. Zebranie nowego nie kasuje starego.

Tytuł oferuje przejrzystą oprawę graficzną, nie pozbawioną jednak pożądanych fajerwerków, włącznie z dobrze wykonanymi wybuchami. Cieszy różnorodność kafelków o odmiennych właściwościach. Poza ułatwieniami zabawy, mogą z nich wypadać niemniej również elementy niepożądane, z których najgroźniejsza jest trupia czaszka. Odbiera ona życie. Akcję podkreśla bardzo dynamiczna ścieżka dźwiękowa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosta, klasyczna, wciągająca, darmowa.
Nienajlepiej się prezentuje na panoramicznych ekranach o dużej rozdzielczości.
ocena użytkownika
27.11.2015 11:36 • Recenzja do wersji 1.09

W 2005 roku grałem w DX-Ball codziennie. Uparłem się, że skończę grę. Później, że skończę ją drugi raz, a jeszcze później, że z dobrym (nie pamiętam już jakim) wynikiem. Kiedy cele te zostały osiągnięte, moja fascynacja, a może obsesja, zaczęła mijać, choć nadal grywałem w DX-Ball od czasu do czasu. Gwoździem do trumny okazał się nowy monitor, a później kolejny. DX-Ball na dużych ekranach o zupełnie innych rozdzielczościach nie wyglądał już tak dobrze. I nadal nie wygląda – oczywiście grać się da, ale gra – planowana chyba na 640x480 zajmuje teraz tylko środek ekranu z czarnymi pasami po obu stronach.
Sentymenty pozostają, ale rozwój techniki jest dla sentymentów bezwzględny.