r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Da się rozmawiać przez iMessage na Androidzie. Pytanie, jak długo

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dla użytkowników iOS-a, którzy rozważają zmianę na Androida, jedną z blokad jest brak dostępu do iMessage – zamkniętego komunikatora Apple'a, działającego tylko na iOS-ie i Macach. W Google Play pojawiła się jednak aplikacja, która pozwala korzystać z iMessage na Androidzie, o ile ktoś ma także Maca. Pytanie tylko, jak długo Apple będzie ją tolerować.

Aplikacja o nazwie weMessage została napisana przez 16-letniego, początkującego programistę, ale działa zaskakująco dobrze. Nie zaciera niestety bariery między „ogrodem” Apple'a i światem Androida, ale przynajmniej pozwala prowadzić rozmowy osobom mającym Maca i smartfon lub tablet z Androidem. Rozwiązanie to składa się z serwera dla macOS-a i aplikacji dla Androida. Serwer na Macu pełni rolę pośrednika i przekazuje komunikację do aplikacji.

r   e   k   l   a   m   a

Mimo że połączenie z Maca nie narusza umowy licencyjnej iMessage, Apple z pewnością spróbuje uniemożliwić korzystanie z weMessage. Nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś podjął próbę przesyłania wiadomości iMessage na Androida i zawsze kończyło się tak samo – blokadą ze strony Apple'a. Autor weMessage jest jednak przekonany, że warto walczyć i nie zamierza się poddawać. Zobaczymy, czy mu się uda.

Więcej o projekcie możecie dowiedzieć się z wątku na Reddicie. Mało kto wróży aplikacji długie życie, ale warto obserwować jej losy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.