r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dalsze losy Office Open XML

Strona główna Aktualności

Wczoraj informowaliśmy o kontrowersyjnych wynikach głosowania nad poparciem dla Office Open XML jako standardu ISO w Szwedzkim Instytucie Standaryzacyjnym. Dzisiaj głosowanie zostało unieważnione, za to znamy już wyniki wczorajszego posiedzenia Komitetu Technicznego 182 (ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych) Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Oficjalnym powodem anulowania wyników głosowania w Szwecji był fakt, że jedna z biorących w nim udział firm głosowała dwa razy. Nie jest to potwierdzone, ale prawdopodobnie tą firmą był Microsoft, który był reprezentowany przez trzy osoby. Wszystko wskazuje więc na to, że Szwecja nie weźmie udziału w międzynarodowym głosowaniu nad OOXML, gdyż nie będzie w stanie zorganizować głosowania do 2 września.

Tymczasem, Komitet Techniczny 182 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego poparł format Microsoftu. 17 osób poparło go z zastrzeżeniami, trzy się wstrzymały od głosu, zero (wg innych źródeł: jeden) głosów sprzeciwu. Oznacza to, że KT 182 poprosił PKN o poparcie w ISO formatu Microsoftu z jednoczesnym zgłoszeniem zastrzeżeń do niego. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie prezes PKN, gdyż KT 171, który pierwotnie zajmował się tematem, odrzucił format zdecydowaną większością głosów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.