Dalszy ciąg sporów w sprawie OOXML

Strona główna Aktualności

O autorze

Brytyjska agencja nadzorcza oficjalnie poinformowała o złożeniu skargi do Komisji Europejskiej w sprawie procesu standaryzacji Open XML pod zarzutem niewspółoperacyjności z oprogramowaniem zewnętrznych deweloperów.

British Educational Communications and Technology Agency (BECTA) będącą organizacją non-profit, chce, aby KE sprawdziła czy cały proces przebiegł prawidłowo oraz czy Microsoft umyślnie nie ujawnił informacji konkurencyjnym firmom. BECTA twierdzi również, iż z powodu problemów z interoperacyjnością zaproponowanego przez ISO, ODF system brytyjskiej edukacji jest zmuszony płacić więcej aniżeli powinien. Z opublikowanych w 2005 roku przez tą samą grupę wyników badań warunków brytyjskich szkół wynika bowiem, że stosując oprogramowanie Open Source szkoły mogłoby zaoszczędzić blisko 50% więcej pieniędzy niż stosując oprogramowanie zamknięte.

Jednocześnie BECTA oskarża Microsoft o stosowanie praktyk anty-konkurencyjnych nakazujących noszenie wraz ze sobą licencji w przypadku wykorzystywania ich na komputerach znajdujących się na terenie kampusu. Rzeczniczka prasowa giganta odpiera stawiane zarzuty mówiąc, iż "Microsoft jest mocno zaangażowany w edukację i interoperacyjność" dodając przy tym, że Microsoft zaczął prace nad tworzeniem narzędzi pozwalających pakietowi MS Office lepiej pracować z plikami ODF.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji