r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Damn Small Linux 3.4

Strona główna Aktualności

Dzisiaj ukazała się nowa wersja małej, lekkiej dystrybucji Linuksa Damn Small Linux. System mieści się na małej płycie CD (50MB), a od tego wydania pojawiła się też wersja ładująca się w całości do pamięci RAM.

W systemie znajdziemy dwa lekkie środowiska graficzne, FluxBox i JWM, przeglądarki WWW Firefox, Dillo i Netrik, klienta poczty Sylpheed, a także wiele innych przydatnych narzędzi. Wszystkie programy zostały dobrane nie tylko pod względem ich funkcjonalności, ale także wymagań co do miejsca na dysku, dzięki czemu DSL zajmuje tylko 50MB.

W nowej wersji znajdziemy między innymi wsparcie dla ACPI, nowe narzędzie do szyfrowania danych bcrypt i platformę programistyczną MurgaLua w wersji 0.4.1. Poprawiono także drobne błędy i przygotowano wersję dsl-3.4-initrd.iso, która podczas uruchamiania tworzy w pamięci RAM dysk wirtualny, do którego wgrywany jest cały system. Do takiej operacji potrzeba tylko 128 MB RAM, a system działa dużo szybciej niż z CD.

Więcej informacji na temat systemu znaleźć można na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.