Początkujący przedsiębiorca – zmiany w 2014r.

Nieco ponad miesiąc temu przywitaliśmy rok 2014. Chyba każdy z nas poczynił sobie postanowienia, które chciałby zrealizować w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Zapewne większość z nich odeszła w zapomnienie wraz z upływem alkoholu we krwi po nocy sylwestrowej tak niestety rządzący w naszym kraju zaplanowali zmiany, które dotyczyć będą większości małych przedsiębiorstw w Polsce i które nieubłaganie weszły w życie z dniem 1. stycznia 2014.

[Xperia Z] Podwodne zdjęcia (ale nie tylko) z wykorzystaniem czujnika zbliżeniowego

Odwiecznym problemem posiadaczy większości smartfonów, którzy od czasu do czasu chcieliby by się pobawić w fotografowanie jest brak fizycznego przycisku pozwalającego wykonać zdjęcie. Problem ten objawia się głównie w sytuacjach kiedy chcemy przy użyciu głównego aparatu (umieszczonego na tylnej obudowie) wykonać zdjęcie np. krajobrazu, na którym pojawi się także nasza sylwetka.

(Moja) Xperia Z (w końcu) otrzymała Androida 4.3

Jako, że wcześniej nie było zbytnio czasu to pochwalę się teraz... od jakiegoś czasu jestem zadowolonym posiadaczem smartfonu Sony Xperia Z. Po moich wcześniejszych doświadczeniach z urządzeniami Samsunga (głównie właśnie ze smartfonami) muszę przyznać, że Sony się postarało - jakość wykonania urządzenia stoi na najwyższym poziomie, do którego Samsungowi daleka droga.

Galaxy Tab 2 10.1 - prawie idealny złoty środek

Internet to aktualnie medium, bez którego większość z nas nie mogłaby się obyć w życiu codziennym. Szybki i wygodny dostęp do aktualnych informacji, możliwość komunikacji ze znajomymi z całego świata, łatwy dostęp do ulubionych multimediów, aż w końcu zakupy czy zarządzanie online swoim rachunkiem bankowym. To tylko część zastosowań i udogodnień, jakie niesie ze sobą dostęp do globalnej sieci.

Masz problemy z Androidem?! Zaktualizuj go...

Swoją przygodę z Androidem rozpocząłem niespełna rok temu, kiedy to w moje ręce wpadł Samsung Galaxy Ace. Wcześniej korzystałem z Samsunga Avili, więc spore było moje zaskoczenie faktem, jak olbrzymie możliwości zostały mi zaoferowane. Nigdy szczerze nie przepadałem za produktami Google'a, ale Android jakoś przypadł mi do gustu (przynajmniej początkowo ;-) Radości z instalowania kolejnych aplikacji (wtedy z Android Marketu) nie było końca, testowanie programików do obsługi nawigacji GPS, przeglądarek internetowych i dłuuugiej listy innych.

#1 Microsoft zaserwuje nam zimne napoje? ;-)

Od wczoraj cieszyć się możemy nową odsłoną vortalu dobreprogramy.pl – jednym przypadła ona do gustu, innym nie. Za pośrednictwem komentarzy, maili i bloga trafiło do nas wiele cennych uwag, a w nich co Wam się podoba, co należałoby zmienić i czego jeszcze brakuje – za wszystkie serdecznie dziękujemy.