#1 Microsoft zaserwuje nam zimne napoje? ;-)

Od wczoraj cieszyć się możemy nową odsłoną vortalu dobreprogramy.pl – jednym przypadła ona do gustu, innym nie. Za pośrednictwem komentarzy, maili i bloga trafiło do nas wiele cennych uwag, a w nich co Wam się podoba, co należałoby zmienić i czego jeszcze brakuje – za wszystkie serdecznie dziękujemy. W miedzy czasie szykuje się HotZlot 2009, trzecie już spotkanie czytelników vortalu dobreprogramy, TechIT i Gamikaze, ale i nie o tym chciałbym tutaj napisać… można by rzec, dali możliwość blogowania – to dlaczego nie blogować? ;-) Dlaczego ktoś z redakcji nie miałby wypróbować możliwości tego "cuda"? ;-)

Mój pierwszy wpis będzie "luźny" i poruszał będzie kwestię… uwaga… Microsoftu ;-) Nie chodzi tutaj o wstrzynanie kolejnej kłótni pomiędzy użytkownikami systemu Windows, Linux itp., a o naturalną wodę mineralną z logiem wyszukiwarki Bing.com :-) W sieci pojawiło się wykonane w siedzibie firmy zdjęcie, prezentujące owe napoje (znaleźć je można tutaj ). Całkiem na miejscu jest tutaj porównanie – rynek wyszukiwarek internetowych osiągnie w tym roku wartość jedynie 11 miliardów dolarów. Tak, tak… jedynie, bo dla porównania rynek zimnych napojów przyniesie zysk na poziomie 73 miliardów. Teraz pozostaje pytanie, ile zarobiłby Microsoft gdyby serwowane w Redmond napoje trafiły na ogólnodostępny rynek? Może udałoby mu się go zdominować? (ironia :P)

Na koniec wyobraźmy sobie sytuację, kiedy spotykamy za kilka lat na HotZlocie, a wśród podarunków od sponsorów znajdujemy puszki z tajemniczym napojem Bing.com – chciałbym zobaczyć wtedy wasz i swój wyraz twarzy ;-)