r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dane znikały z serwerów Evernote

Strona główna Aktualności

O autorze

Na skutek błędu w serwerach nawet 6 tys. użytkowników popularnego notatnika Evernote mogło utracić swoje dane.

Evernote to bezpłatne narzędzie i usługa służące do gromadzenia wszelakiego rodzaju istotnych dla użytkownika danych. Notatki przesyłane są na serwery firmy, dzięki czemu można przechowywać je online i synchronizować z innymi urządzeniami (smartfon, tablet, iPod). Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest to bezpieczne. Producent Evernote poinformował na swoim blogu, że na skutek awarii sprzętu między 1 a 4 czerwca mogły zniknąć dane ponad 6 tys. użytkowników usługi. Wysyłane notatki nie były więc zapisywane w chmurze obliczeniowej jak to ma miejsce zazwyczaj.

Producent powiadomił też o rozpoczęciu procedury odzyskiwania danych i przyznaniu poszkodowanym kont Evernote Premium jako formy rekompensaty za poniesione straty. W ramach konta Premium otrzymają oni większy limit przechowywania danych (do 500 MB) na okres roku. Osoby, które utraciły dane ze względu na awarię sprzętu, otrzymają e-maile od Evernote z niezbędnymi informacjami na ten temat.

r   e   k   l   a   m   a

Klienta Evernote w wersji dla systemów Windows i Mac OS X można pobrać z naszego vortalu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.